Pagrindinis > Naujienos > Baidarių ir valčių prieplauka Marijampolėje?

Baidarių ir valčių prieplauka Marijampolėje?

 

Marijampolės savivaldybės administracijoje lankėsi Kaliningrado srities Lazdynų (Krasnoznamensko) rajono administracijos vadovas Vladimiras Sitniukas, pavaduotoja Natalija Konon ir Karaliaučiaus srities visuomeninės žurnalistų sąjungos valdybos pirmininkas Anatolijus Starodvorskiju.

Susitikimo metu Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Valančius, Planavimo ir investicijų skyriaus vedėjas Darius Cinaitis, VšĮ Nemuno euroregiono Marijampolės biuro direktorius Gintaras Skamaročius su svečiais iš Lazdynų (Krasnoznamensko) rajono aptarė galimą bendrą projektą, kurį planuotų rudenį teikti Lietuvos ir Rusijos Federacijos (Karaliaučiaus srities) bendradarbiavimo per sieną programai. 

Siekdami atsižvelgti į mūsų krašto gyventojų ir turistų lūkesčius, Marijampolės savivaldybės administracija kartu su VšĮ Nemuno euroregiono Marijampolės biuru pasirengė techninę dokumentaciją Šešupės kairiojo kranto tarp Vilkaviškio ir R.Juknevičiaus gatvių sutvarkymo projektui įgyvendinti. Jame numatoma sutvarkyti krantinę, įrengti baidarių ir valčių prieplauką, apšvietimą, pėsčiųjų ir dviratininkų takus, sporto ir automobilių stovėjimo aikšteles, suolelius ir kitą mažąją infrastruktūrą. VšĮ Nemuno euroregiono Marijampolės biuras kartu su apskrities savivaldybėmis yra parengęs techninę dokumentaciją poilsio aikštelėms ir informaciniams stendams bei kitiems mažosios architektūros elementams įrengti palei visą Šešupės upės vandens turizmo maršrutą Lietuvoje nuo Lenkijos iki Rusijos Federacijos Kaliningrado srities, o taip pat ir kaimyninėse šalyse, tame tarpe ir Lazdynų (Krasnoznamensko) rajone. Pasinaudojant šia dokumentacija, dalį paminėtų elementų Marijampolės ir Kazlų Rūdos savivaldybių kaimiškųjų teritorijų ribose prieš pora metų įrengė Sūduvos ir Marijampolės vietos veiklos grupės, kartu įgyvendindamos Lietuvos kaimo plėtros programos dalinai finansuotą projektą.

Jau keletą metų pastebimas ir skatinamas domėjimasis Šešupės upės vandens turizmu, aktyvaus ir pasyvaus poilsio galimybėmis plaukiant baidarėmis, ar poilsiaujant jos pakrantėse, todėl ruošiamas įgyvendinti projektas būtų naudingas tęsiant bendradarbiavimą Šešupės upės vandens turizmo ir aktyvaus poilsio plėtrai, gamtos ir kultūros paveldo objektų lankomumui ir pažinimui didinti.

Svečiai taip pat buvo supažindinti su Marijampolės savivaldybės administracijos sėkmingai įvykdytais projektais, Poezijos parko ir Šešupės krantinių tvarkymu,  kultūros paveldo objektais, pristatyti numatomi ateityje įgyvendinti projektai.

Marijampolės savivaldybės administracijos

Viešųjų ryšių tarnyba

Danguolės Micutienės nuotrauka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE