Pagrindinis > Regione > Mes ir įstatymas > Sąvartynas šalia daugiabučio – sniego gniūžtės principu

Sąvartynas šalia daugiabučio – sniego gniūžtės principu

 

Šalia Marijampolės Jaunimo gatvės vienuoliktu numeriu pažymėto daugiabučio esančių atliekų konteinerių stūkso atliekų ir šiukšlių kalnai, kurie kasdien vis didėja. Paradoksas: seniausiai šiame kvartale pastatytas daugiabutis, po neseniai atliktos renovacijos švytintis naujumu, ir netoli jo augantis sąvartynas. Aplinkos tvarka besirūpinantys namo gyventojai suskubo įvardinti ir „kaltininką“: esą UAB „Butų ūkis“, kuriai priklauso minėto namo priežiūra bei kuri yra atlikusi renovaciją, po darbų nepašalinusi susikaupusių šiukšlių bei statybinių atliekų. O toliau viskas vyko (ir tebevyksta!) sniego gniūžtės, paleistos nuo kalno, principu: kas į statybinių atliekų krūvą numetė maišą su šiukšlėmis, kas seną rakandą, kas nereikalingą palaikį kilimą…, kol krūva ėmė augti žaibo greičiu.

„Mūsų savaitės“ telefonu kalbintas UAB „Butų ūkis“ direktorius Kęstutis Kubertavičius pažadėjo pirmiausiai išsiaiškinti situaciją, o vėliau ieškoti ir problemos sprendimo būdų. Neilgai trukus, butų ūkio vadovas žurnalistei aiškino, jog minėta atliekų krūva prie daugiabučio – ne UAB „Butų ūkis“ „nuopelnas“. „Namo renovaciją baigėme šių metų gegužės mėnesį, – kalbėjo K. Kubertavičius, – o baigę ir visas šiukšles bei atliekas išvežėme – to neatlikus nebūtų buvę galima priduoti atliktų darbų“. Pasak butų ūkio direktorius, iki šiol akis badančiai ir vis augančiai šiukšlių krūvai „gimti“ padėjo… to paties namo gyventojas, atlikęs remontą savo bute ir statybines atliekas krovęs ne tik į konteinerius, bet ir greta jų. „Iš tiesų tai yra didelė problema, – kalbėjo K. Kubertavičius, – mat gyventojai į konteinerius meta viską – net ir stambiagabarites atliekas, o jei netelpa, krauna šalia konteinerių. Kita vertus, galbūt tie konteineriai yra per maži, tačiau vis tik nėra ir atliekų atsikratymo tvarkos, kuri neleistų štai tokioms šiukšlių krūvoms atsirasti ir net augti bet kur.“  

Nors minėtas „sąvartynas“ – ne tik UAB „Butų ūkis“, bet ir Marijampolės savivaldybės administracijos (informuoti gyventojus dėl atliekų šalinimo tvarkos) bei UAB „Marijampolės švara“ (spręsti problemą dėl konteinerių dydžio) „reikalas“, K. Kubertavičius pažadėjo artimiausiu laiku išspręsti šią problemą, kad atliekų krūva negadintų renovuoto pastato aplinkos vaizdo.

Autorės nuotraukoje – šiukšlių bei atliekų krūva netoli renovuoto daugiabučio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE