Pagrindinis > Naujienos > Šeimų šventėje – pagarba atsitiesusioms šeimoms

Šeimų šventėje – pagarba atsitiesusioms šeimoms

 

Šeštadienį vykusioje tradicinėje Šeimų šventėje Šunskų seniūnijos Lūginės kaime, Palaimintojo Jurgio Matulaičio tėviškėje, pagerbtos Marijampolės savivaldybės šeimos, kurios po patirtų sunkumų ar klystkelių rado jėgų sugrįžti į pavyzdingą šeimos kelią. Tai jau 16-ta Šeimų šventė, kasmet rengiama gegužės mėnesį gražiame Šešupės vingyje, kur stovi Pal. Jurgio Matulaičio koplyčia. Tradiciškai šventės globėjo Seimo nario Albino Mitrulevičiaus ir Savivaldybės mero Vidmanto Brazio padėkomis apdovanotosios šeimos pasodino ąžuolą, šeimos stiprybės simbolį. Šeimų šventę daugelį metų rengia Marijampolės savivaldybės administracija ir Švento Arkangelo Mykolo parapija.

Šventė pradėta, kaip ir kasmet, Šventomis Mišiomis, kurias aukojo kan. Kęstutis Žemaitis, prasmingą pamokslą perskaitė kun. Vytautas Balčaitis.

Daugelį metų renginį Lūginėje globojantis Seimo narys A. Mitrulevičius įteikė padėkas Kristinos ir Svajūno Juodišių bei Agnės ir Nerijaus Janulevičių šeimoms, atsitiesusioms po gyvenimo smūgių ir nuklydimų ir vėl gebančioms gražiai auginti, auklėti vaikus. Į šventę atskubėjo ir Seimo narys krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Meras V. Brazys už įveiktus gyvenimo sunkumus ir rūpestingą vaikų priežiūrą, auklėjimą ir lavinimą padėkomis ir atminimo dovanomis apdovanojo Renatos Matijošaitienės, Vitalijaus ir Albino Mereckų, Rositos ir Kazimiero Minsofinų ir Gitanos Stankūnienės šeimas. Ypatingų plojimų sulaukė apdovanotoji Birutės ir Petro Dainelių šeima, įveikusi krizes ir pasukusi link krikščioniškųjų vertybių. Dabar ši pora liudija kitiems nueitą kelią ir šeimos atgimimą per tikėjimą. Kalbėdamas P. Dainelis dėkojo žmonai Birutei ir Aukščiausiajam, sakydamas, kad neabejoja, jog „pats Palaimintasis Jurgis Matulaitis žiūri į mus iš dangaus ir laimina“. Savo „margo“ gyvenimo istoriją papasakojo Andrius iš „Alfa“ grupės. Atsikratęs priklausomybių, dabar jis pats veltui padeda sveikti kitiems, turi puikią šeimą, išsilavinimą.

Atvykusius į šventę linksmino Marijampolės vaikų lopšelio-darželio „Rūta“ etnografinio ansamblio „Patrimpas“ vaikai.

Pabaigoje visi šventės dalyviai vaišinosi tradicinėje agapėje. Vaišes surengti padėjo rėmėjai: „UAB „ICECO“, UAB „Mantinga“, UAB „Marijampolės pieno konservai“, Vytauto Giraičio IĮ.

Šventės rengėjai dėkingi ir VšĮ „Sveikatingumo idėjos“, Marijampolės laisvalaikio ir užimtumo centrui, Marijampolės socialinės pagalbos centrui, LDK Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionui, Šunskų girininkijai ir Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biurui, pirmą kartą surengusiam į šventę pėsčiųjų žygį.

Viešųjų ryšių tarnyba

Marijampolės savivaldybės administracijos nuotraukos.

lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Taip pat skaitykite