Pagrindinis > Naujienos > Šeimų šventėje pagerbtos rūpestingos globėjų šeimos

Šeimų šventėje pagerbtos rūpestingos globėjų šeimos

 

Marijampolės savivaldybėje gyvuoja sava tradicija paminėti Tarptautinę šeimos dieną katalikiška dvasia. Gegužės 20 d. ji tradiciškai surengta nuostabiame gamtos kampelyje ant Šešupės kranto – Pal. Jurgio Matulaičio tėviškėje Lūginės k. (Šunskų sen.). Šeimų šventė prasidėjo Mišiomis čia pat, Pal. Jurgio Matulaičio koplyčioje. Mišias aukojo rez. kan. prof. teol. dr. Kęstutis Žemaitis, padedantis puoselėti šventės tradiciją jau beveik du dešimtmečius. Jam talkino Šv. arkangelo Mykolo parapijos klebonas Andrius Šidlauskas MIC. Kan. K. Žemaitis priminė mokymą apie šeimą popiežiaus Pranciškaus, kuris teigė, kad gyvenant šeimoje svarbiausi yra trys žodžiai – „Ačiū, Prašau ir Atsiprašau“. Kiekviena pora turi išmokti atsakyti į klausimą, ar dėl meilės, meilėje ir iš meilės gyvena?.. Jei išmoktų vartoti kasdien tuos tris žodžius, meilės ir darnos būtų žymiai daugiau.

Susirinkusius dalyvius pasveikino šventės globėja Irena Lunskienė, laikinai einanti Marijampolės savivaldybės mero pareigas. Ji padėkomis ir atminimo dovanomis apdovanojo šeimas, jautriai ir rūpestingai globojančias biologinių tėvų meilės netekusius vaikus. Tarp apdovanotųjų – Inga Čalkienė, Rima Daukšienė, Vincas Krušinskas, Nijolė Misiukevičienė, Laimutė Utkevičienė, Virginija ir Valdas Žakevičiai. Šeimų vardu žodį tarė mama R. Daukšienė.

Į šventę atskubėjo Marijampolės savivaldybės tarybos narys, Lietuvos ūkio viceministras Ramūnas Burokas su šeima, Tarybos narys, Socialinės ir sveikatos apsaugos komiteto pirmininkas Alvydas Kirkliauskas. Prisiminimais, kaip buvo pradėtos Šeimų šventės Lūginėje, pasidalijo vienas iš pradininkų buvęs Marijampolės rajono meras, dabar Savivaldybės kontrolierius Juozas Vaičiulis. Vilkaviškio vyskupijos šeimos centro vadovė Lina Braukylienė dalijosi patirtimi apie tai, kaip centre rengiami būsimieji sutuoktiniai, apie tai, kaip sudėtinga pasiryžti globai, nes jos pačios šeima, išauginusi keturis vaikus, mąstė, bet nesiryžo priglausti svetimą vaiką. Apie seniūnijos šeimų sunkumus ir globėjų pasiaukojimą kalbėjo Šunskų seniūnas Rimantas Lekeckas. Jis kvietė visus kurti pasaulį tokį, kad vaikai tiestų rankas į dangų iš laimės, o ne iš nevilties.

Apdovanotosios šeimos buvo pakviestos greta koplyčios vešinčiame ąžuolyne sodinti savo ąžuoliuką – šeimos tvirtybės simbolį. Šventės svečius linksmino „Kotitos junior“ grupė (vadovė Rasa Burinskienė) su jaunaisiais solistais. Renginio pabaigoje visi pakviesti pasivaišinti rėmėjų padengtu stalu. Vaišes padėjo suruošti Mantingos labdaros ir paramos fondas, Marijampolės karšto samariečių bendrija su Želsvos pagrindinės mokyklos jaunaisiais samariečiais.

Šventę surengė Marijampolės savivaldybės administracija kartu su Šv. arkangelo Mykolo parapija, pagelbėjo LDK Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionas, Marijampolės laisvalaikio ir užimtumo centras, Socialinės pagalbos centras, Šunskų seniūnija.

Viešųjų ryšių tarnyba

Marijampolės savivaldybės administracijos nuotraukos.

jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE