Pagrindinis > Kitos temos > Susižalojote darbe? 5 priežastys ieškinį pateikti su advokatu

Susižalojote darbe? 5 priežastys ieškinį pateikti su advokatu

Traumos darbo vietoje patiriamos per įvairiausius nelaimingus atsitikimus – kritimai, paslydimai, krentantys objektai, nesaugūs įrenginiai ir pan. Nors susižalojimai darbo vietoje dažnesni aukštesne rizika pasižyminčiose darbo vietose, pavyzdžiui, fermose, fabrikuose, statybų aikštelėse, sandėliuose, traumą patirti galima ir biure. Dažniausiai kompensacijos už patirtą žalą ieškiniai pateikiami, jei darbdavys nesugebėjo užtikrinti saugios darbo aplinkos ir nenori už tai prisiimti atsakomybės. Teisininkai sako, jeigu traumą dirbdami patyrėte nelaimingo atsitikimo metu ir dėl jos kaltas kažkas kitas – daug šansų, kad ieškinys gali būti sėkmingas. Priežasčių šiuo keliu žengti su patikimais, srityje besispecializuojančiais teisininkais – ne viena. Štai 5 pagrindinės.

1. Teisininkų sukauptos žinios

Bene svariausia priežastis tokiose situacijose kreiptis į su traumų darbo vietoje ieškiniais dirbančius teisės ekspertus – jų sukauptos žinios. Nė nereikia sakyti, kad tiems, kurie su teisiniais klausimais nesusiduria kasdien ir nedirba advokatų kontoroje, aktualūs įstatymai ir su ieškinio pateikimu susiję procesai nėra lengvai suprantami. Specialistų žinios ir aiškiai apibrėžti žingsniai bei patarimai leis įvertinti situaciją objektyviau ir, tikėtina, pasiekti norimą rezultatą greičiau.

2. Patirtis sprendžiant panašias bylas

Kitas labai svarbus momentas – su sužalojimais darbovietėse dirbantys teisės ekspertai turi sukaupę ne tik vertingą žinių, bet ir patirties bagažą. Išsprendę ne vieną panašią bylą, jie žino, ko galima tikėtis ir nuo ko reikėtų pradėti. Specialistai puikiai supranta tokiose situacijose galbūt nesąžiningų darbdavių pasirinktas taktikas ir mąstymą. Paprastai tariant, profesionalai gali padėti pasiruošti geriau ir jaustis užtikrinčiau visų teisinių procesų metu. Kur kas ramiau, kai jūsų interesams atstovauja savo sritį nepriekaištingai išmanantis specialistas.

3. Tikslingai renkami įrodymai

Patyrusieji susižalojimus darbe ir susidūrę su darbdavio abejingumu patiria didelį stresą. Be to, nežinodami svarbių teisinių momentų ar pasikliaudami interneto platybėse rasta informacija, jie nežino, kaip tinkamai pagrįsti savo argumentus ir įrodyti savo tiesą. Dėl to procesas ne tik ilgesnis, bet ir painus. Čia itin praverčia specifinėje teisės srityje besispecializuojančių ekspertų žinios bei patirtis, platesnio situacijos paveikslo suvokimas ir vertingi patarimai renkant reikalingus įrodymus.

4. Derybiniai įgūdžiai

Profesionalūs advokatai, be abejonės, yra ir geri derybininkai. Nepriklausomai nuo to, sprendžiami verslo ar asmeniniai teisiniai klausimai, prie derybų stalo ar teisme – derybiniai įgūdžiai lemia daug. Pavyzdžiui, susižalojimo darbo vietoje atveju kompensacija skaičiuojama ne tik už tiesiogiai susijusias gydymo išlaidas, bet ir už transporto bei sugadinto asmeninio turto taisymo ar keitimo išlaidas, patirtus finansinius nuostolius (nedarbingumą ir kt.). Svarbu ne tik žinoti visus šiuos momentus bei surinkti reikalingus įrodymus, bet ir tinkamai apginti interesus, o kartais – pakartotinai derėtis dėl sąžiningų ir patirtą žalą atspindinčių sąlygų.

5. Mažiau streso

Galiausiai, nukentėjusiųjų teises ginantys ekspertai – užnugaris, kuris ženkliai sumažina stresą. Pati susižalojimo darbe situacija jau yra nepavydėtina, o jei nusprendžiama, kad bus teikiamas ieškinys, papildomą stresą kelia nepažinti teisiniai niuansai. Šiuo atveju patyrę, problemą ir jos sprendimo perspektyvą bei aiškius žingsnius tiksliai žinantys teisininkai nuramina, leidžia susitelkti ne į teisinės sistemos analizavimą, o savo sveikatą. Visos sudėtinga kalba pateiktos subtilybės paaiškinamos suprantamai, pasirinkimai aiškūs ir sprendimai nebe tokie gąsdinantys.

Visa tai atrodo kur kas sudėtingiau, jei nelaimingas atsitikimas įvyksta ne Lietuvoje, o užsienio šalyje. Tarp tautiečių populiarios darbo statybų sektoriuje kryptys – Skandinavijos šalys, Jungtinė karalystė. Pasidomėję plačiau, pamatytumėte, kad kai kuriais atvejais teisines paslaugas svečioje šalyje galite gauti lietuvių kalba ir be vertėjo. Pavyzdžiui, net kelias advokatų kontoras Anglijoje įkūrę lietuviai advokatai – plačiau apie traumų, patirtų darbe, kompensacijos ieškinius Litkraft Solicitors komanda pasakoja čia: https://litkraftsolicitors.co.uk/lt/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE