Pagrindinis > Regione > Kultūra > “Sveiks, svieteli margs!..”

“Sveiks, svieteli margs!..”

Šiais K. Donelaičio žodžiais, pasitinkant Tarptautinę muziejų dieną, Vilkaviškio kultūros centre prasidėjo krašto muziejaus surengtas didžiojo poeto 300-ųjų gimimo metinių minėjimas. Muziejus parengė ir pristatė dvi parodas.

Pirmojoje parodoje – ,,K. Donelaitis – būrų dainius” – atskleistas poeto gyvenimo kelias ir jo kūrinių sąsajos su Vilkaviškio  kraštu. Antrojoje parodoje – Donelaičio žemės ir žmonių vaizdai per  šių dienų realijas. Fotografas Valentinas Juraitis, su fotoaparatu  pakeliavęs  Donelaičio takais, pristatė parodą ,,Nadruva“ bei kelionių knygelę ,,Karaliaučiaus kraštas“. Parodas apipavidalino muziejaus dailininkė Jūratė Rutkauskienė, istorinę medžiagą parengė muziejininkė Elena Rupeikienė.

Marijampolės K. Donelaičio draugijos pirmininkė Vida Mickuvienė vakaro dalyvius  supažindino su draugijos veikla, puoselėjant poeto atminimą Karaliaučiaus krašte ir Sūduvos žemėje.

 Iš Vilkaviškio kilusi mokslininkė kriminalistikos ekspertė doc. Onutė Dambrauskaitė prisiminė tas jaudinančias akimirkas, kai jai buvo patikėti originalūs poeto rankraščiai.

Marijampoliečių teatro mėgėjų spektaklis ,,Giesmė“ (režisierė Virginija Samuolienė) žiūrovus pakvietė pažvelgti į to meto Tolminkiemį poeto ir jo žmonos akimis. Anos Reginos vaidmens atlikėja, Vilkaviškio ,,Aušros“ gimnazijos mokytoja J. Sinkevičienė sulaukė ypač  daug aplodismentų ir gėlių.

Abi krašto muziejaus parengtas parodas iki birželio vidurio galime išvystyti Vilkaviškio kultūros centre.

Vilkaviškio krašto muziejaus informacija

K. Inkratos nuotraukos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE