Pagrindinis > Regione > Mes ir įstatymas > Už neteisėtą komercinę veiklą teks aiškintis teisme

Už neteisėtą komercinę veiklą teks aiškintis teisme

 

Marijampolės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (toliau – apskr. VPK)  į teismą atidavė 48- erių Kalvarijos sav. Suvalkėlių k. gyvenančio piliečio bylą. Atliktas ikiteisminis tyrimas parodė, kad šis asmuo, kaip įtariama, neteisėtai vertėsi komercine veikla (Kalvarijos savivaldybė šiam asmeniui nėra išdavusi leidimo prekybai alkoholiniais gėrimais). Jo namuose veikianti nelegali alkoholinių gėrimų parduotuvė buvo skirta tik patikimiems klientams. Gal dėl to ūkininkaujantis, darbo biržoje neregistruotas vyras buvo tikras, kad jo veikla taip ir liks tyli, rami, teikianti garantuotas pajamas šeimai.

Praėjusių metų rugsėjo 1-oji šiam vyrui, ko gero, tapo įsimintina diena. Kalvarijos policijos komisariato pareigūnai, turėdami informacijos apie galimai  nelegalią komercinę Suvalkėlių kaimo gyventojo veiklą, nuvyko į jo namus ir atvirose vietose pamatė didžiulį kiekį alkoholinių gėrimų – pakuotes alaus, vyno ir kt. Visos prekės buvo legalios, su banderolėmis. Netrukus atvykusi Marijampolės apskr. VPK Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus  pareigūnų komanda šiuose namuose rado net 1567 vnt. įvairių talpų alkoholinių gėrimų – pradedant alumi, vynu, baigiant degtine, brendžiu ir viskiu. Kadangi šeimininkas tokių svečių nelaukė, tai rasti beveik atvirai laikyti ir įkalčiai – užrašai, kuriuose, kaip paaiškėjo, sąrašai asmenų, kuriems gėrimai buvo pardavinėjami bei buvo duoti skolon. 

Kriminalinės policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimų skyriaus pareigūnams neužtruko identifikuoti skolininkų sąraše esančius asmenis, kurie galimai pirko įvairius  alkoholinius gėrimus iš šios nelegalios gėrimų parduotuvėlės.

Iš esmės prekyba yra normalus verslas. Tačiau šis asmuo jau anksčiau yra baustas  administracine tvarka už neteisėtą vertimąsi komercine veikla, taip pat už akcizais apmokestinamų prekių įsigijimą ar laikymą, tačiau išvadų nepadarė. Dabar jau teismas atsakys į klausimą, į kurį neatsakė įtariamasis: tai kaltas jis ar ne?

Marijampolės apskr. VPK informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE