Pagrindinis > Regione > Mes ir įstatymas > Vaikų rūkymui – nulinė tolerancija: „atsiprašau“ negelbės

Vaikų rūkymui – nulinė tolerancija: „atsiprašau“ negelbės

 

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – apskr. VPK) pareigūnai, šiemet gegužės 1 d. įsigaliojus Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) pakeitimams (draudžiantiems nepilnamečiams rūkyti ir turėti tabako gaminių), ėmė aktyviau kontroliuoti ir stebėti nepilnamečių susibūrimo vietas netoli ugdymo įstaigų, mieste esančiose nerūkymo zonose, taip pat parkuose ir kitose viešosiose erdvėse.

Kaip minėjo Marijampolės apskr. VPK Viešosios tvarkos skyriaus viršininkas Raimundas Antanavičius, nuo gegužės 1-osios administracinės teisės pažeidimo (toliau – ATP) protokolai  surašyti 79-iems mūsų savivaldybės nepilnamečiams. Daugiausia rūkančiųjų arba su savimi turėjusių tabako gaminių (ar elektroninių cigarečių) – 16-18 metų asmenys (jų iš viso – 66). Likusieji 13-ka – jaunesni nei 16 metų.

Visais atvejais, nustačius faktą, kad nepilnametis rūko arba turi tabako gaminių (ar susijusių gaminių – elektroninių cigarečių), yra taikoma vadinamoji nulinė tolerancija šiam pažeidimui (t. y., už jį taikoma atsakomybė) ir visais atvejais informuojami nepilnamečio tėvai. Jei pažeidimą padarė jaunesnis nei 16 metų vaikas, už jį atsako tėvai. Vyresniesiems (16-18 metų jaunuoliams) atsakomybė tenka patiems. Bauda – 14-28 eurai su tabako gaminių ar susijusių gaminių (elektroninių cigarečių) konfiskavimu. Jeigu pažeidimas padaromas pakartotinai, gali būti skiriama iki 86 eurų bauda.

Pasitaiko atvejų, kuomet policijos pareigūnams artėjant prie rūkančių jaunuolių jie pradeda bėgti. Tokiu būdu dažniausiai jiems nepavyksta išsisukti. Pareigūnai nepraktikuoja vytis bėgančius mažuosius rūkorius – sprukdamas vaikas gali patekti į eismo įvykį ar kitaip susižaloti. Pažeidėjams žodžiu duodamas nurodymas sustoti, o jeigu jis nevykdomas, dar taikoma administracinė atsakomybė ir už teisėtų policijos pareigūnų reikalavimų nevykdymą.

Kad pažeidėjams nepavyktų išvengti atsakomybės, policijos pareigūnai taiko įvairius paauglių susibūrimo vietų stebėjimo būdus, daromi pažeidimai fiksuojami vaizdo kameromis, o atpažinimas, pateikus vaizdo įrašą, vyksta pasitelkus mokyklų socialinius pedagogus.

Policija 10 ATP protokolų surašė asmenims, kurie nupirko ar kitaip perdavė tabako gaminių nepilnamečiams. Jiems už šį ATPK pažeidimą skiriamos nustatyto dydžio baudos – nuo 72 iki 144 eurų.

Raginame gyventojus nelikti abejingus rūkantiems vaikams. Bendromis pastangomis siekime, kad jie nerūkytų. Sudrausmindami juos ar informuodami bendrosios pagalbos centro telefonu 112 arba Marijampolės apskr. VPK pasitikėjimo telefonu (8 343) 91260, prisidėsime ne tik užkirsdami kelią teisės pažeidimams, bet ir formuodami jaunų žmonių vertybių skalę bei sveiką gyvenimo būdą.

Marijampolės apskr. VPK informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE