Pagrindinis > Naujienos > Valstybės atkūrimo diena Marijampolėje – su rikiuote, apdovanojimais ir istorine Prezidento kalba

Valstybės atkūrimo diena Marijampolėje – su rikiuote, apdovanojimais ir istorine Prezidento kalba

 

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena – Marijampolėje paminėta iškilminga karine rikiuote J. Basanavičiaus aikštėje ir šventiniu koncertu „Tvirtai tikėdami Lietuva“ Kultūros centro didžiojoje salėje. Koncerto pradžioje Marijampolės savivaldybės meras Vidmantas Brazys pasveikino susirinkusiuosius garbingos šventės proga ir įteikė Savivaldybės apdovanojimus. Vidudienį savivaldybės žmonės buvo laukiami Mišiose Šv. Arkangelo Mykolo bazilikoje maldai už Tėvynę.

Atėjusieji į iškilmingą rikiuotę J. Basanavičiaus aikštėje turėjo progą išvysti LDK Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono karius, tarp kurių šiemet pirmą kartą žygiavo ir savanoriai, Lietuvos šaulių sąjungos, policijos, kitų statutinių organizacijų pareigūnus. Rikiuotės dalyvius ir stebėtojus pasveikino Lietuvos Respublikos Seimo narys Albinas Mitrulevičius. Trumpą istorinį pranešimą apie 1918 m. vasario 16 d. pasirašyto Akto svarbą ir reikšmę tolimesniam Lietuvos valstybingumui perskaitė istorikas Kazimieras Balickas. Po rikiuotės miestiečiai buvo pakviesti pasivaišinti bataliono paruošta kareiviška koše ir arbata.

Į gausiai susirinkusius kultūros centre marijampoliečius kreipėsi savivaldybės meras V. Brazys. Jis kvietė nepamiršti dr. Jono Basanavičiaus ir kitų Vasario 16-osios akto signatarų duoto mums kiekvienam įsipareigojimo savo valstybei. Meras ragino stiprybės ieškoti Sūduvos krašto šviesuolio Lietuvos III Prezidento dr. Kazio Griniaus žodžiuose: „Sunkiausiais laikais kaip tik kiekvienas lietuvis turi išlikti tvirtas ir atsparus kaip tas „ąžuols drūts ant Nemunėlio”. „Tą tvirtybę mūsų proseneliai ir seneliai parodė atstatydami istorinę teisybę. Tvirtybę lietuvių tauta parodė ir Kovo 11-ąją, tuo nustebinusi visą pasaulį“, – sakė savivaldybės vadovas. Keturiems Marijampolės savivaldybei nusipelniusiems žmonėms meras įteikė Švento Jurgio, Marijampolės globėjo, medalius. VšĮ „Marijampolės telekinas“ direktorius Stasys Baublys medaliu įvertintas už kino ir televizijos sklaidą Marijampolės regione, Marijampolės socialinės pagalbos centro direktorė Vilma Ratkevičienė – už nuopelnus plėtojant socialines paslaugas savivaldybės gyventojams, Marijampolės savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos departamento vyriausiasis paminklotvarkininkas Gedeminas Kuncaitis – už indėlį tvarkant ir saugant kultūros paveldą, neseniai į užtarnautą poilsį išėjęs UAB „Marijampolės švara“ generalinis direktorius Zigmas Mačys – už nuopelnus tvarkant ir prižiūrint savivaldybės teritoriją. Dar devyniems savivaldybės žmonėms meras įteikė savo padėkas ir specialius padėkos ženklelius.

Šventinį koncertą marijampoliečiams dovanojo Marijampolės savivaldybės vaikų ir suaugusiųjų meno kolektyvai. Čia netrūko šokių, dainų ir muzikavimo. Koncerte pasirodė Marijampolės muzikos mokyklos kanklininkių trio, Šv. Cecilijos gimnazijos berniukų choras ir choro „Suvalkija“ jaunimo grupė, Šv. Cecilijos gimnazijos choreografijos studija „Pas de Grasse“, Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos jaunučių tautinių šokių kolektyvas, Marijampolės muzikos mokyklos tautinių šokių kolektyvo „Javonėlis“ jaunučiai, vyrų vokalinis ansamblis „Sūduvietis“, tautinių šokių kolektyvas „Jotvingis“, ir pučiamųjų instrumentų orkestras.

Koncerto lankytojai išklausė III šalies Prezidento dr. K. Griniaus istorinės kalbos, pasakytos 1950 m. vasario 16 d. per radijo stotį „Amerikos balsas“, įrašo. Prezidentas K. Grinius pranašiškai numatė sovietų imperijos griūtį, nes tai „milžinas ant molinių kojų – palis, kojos sumirks ir milžinas nugrius“. Jos kvietė lietuvius neprarasti vilties ir tikėti šalies laisve

Viešųjų ryšių tarnyba

Ričardo Mockaus nuotraukos.

lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE