Pagrindinis > Naujienos > Vieni kitiems linkėjo sveikatos

Vieni kitiems linkėjo sveikatos

Besibaigiant metams, Marijampolės savivaldybėje jau tapo tradicija sukviesti į būrį čia veikiančių medicinos įstaigų vadovus ir aptarti besibaigiančių metų rezultatus, pokyčius bei perspektyvą. Medikus artėjančių švenčių proga pasveikino Savivaldybės meras Vidmantas Brazys, mero pavaduotojas Gintautas Stankevičius, Savivaldybės tarybos Socialinės ir sveikatos apsaugos komiteto pirmininkas Alvydas Kirkliauskas, Socialinių reikalų departamento direktorė Daiva Pankauskienė. Renginyje svečio teisėmis dalyvavo Seimo narys Albinas Mitrulevičius. Prieššventiniame susitikime padėkota už bendradarbiavimą ir palinkėta… pirmiausia sveikatos kitiems ir sau. Popietės nuotaiką praskaidrino Marijampolės kultūros centro kamerinio ansamblio „Cantare“ (vadovė Svetlana Maurutienė) atliekamos melodijos.

Marijampolės savivaldybės gydytojo tarnybos vedėja Odeta Aleksienė, pristatydama metų pokyčius, teigė, kad šiemet įsisteigė dar viena įstaiga – UAB ,,MediCA klinika“, tad medicinines paslaugas savivaldybės gyventojams teikė 16 privačių pirminės sveikatos priežiūros įstaigų. Pasikeitus įstaigų savininkams, UAB ,,Marimeda“ lyg ir tapo šios, naujosios, įstaigos filialu. Anot savivaldybės gydytojos, Marijampolės pirminės sveikatos priežiūros centras, atsižvelgdamas į laikmečio aktualijas – visuomenės senėjimą ir sergamumo didėjimą – integruoja sveikatos priežiūros ir socialines paslaugas, steigiamas 15 vietų socialinės globos padalinys. Mažėjant savivaldybės gyventojų, taip pat ir prie įstaigos prisirašiusių pacientų, didelis dėmesys šioje įstaigoje turės būti skiriamas valdymo struktūros pokyčiams ir naujų paslaugų – ypač mobilių medicininių paslaugų – plėtrai.

Kelerius metus šalyje vyksta greitosios medicinos pagalbos įstaigų, greitosios medicinos pagalbos dispečerinių tarnybų reorganizacija. O. Aleksienė pasidžiaugė, kad Marijampolės GMPS direktorius nepasiklydo reformų labirintuose ir nuosekliai integruojasi į Bendrosios pagalbos centro struktūrą bei sėkmingai vykdo įstaigos teikiamų paslaugų modernizavimą. Marijampolės ligoninėje, kaip teigė savivaldybės atstovė, nuolat vyksta atskirų skyrių rekonstrukcija bei modernizavimas, įrangos atnaujinimas, baigiami ir pradedami įgyvendinti nauji projektai iš ES ir Valstybės investicijų programos lėšų. Ligoninės ateities planai ir tikslai – sveikatos priežiūros paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimas, naujų vadybos priemonių įgyvendinimas.

Kalbėdama apie Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biurą, O. Aleksienė pripažino, kad ši įstaiga šiemet priėmė didelius iššūkius, nes nuo 2014 m. visuomenės sveikatos priežiūra tapo ne savarankiška, bet valstybės perduota savivaldybėms funkcija. Įstaigos darbuotojai uoliai sprendžia iškilusias problemas, nes iki šiol nėra tinkamo teisinio veiklos reglamentavimo. Atliktas dar vienas didelis darbas – įstaigos parengta ir pateikta vertinti projekto „Sveikatos priežiūros paslaugų teikimo mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose gerinimas Marijampolės savivaldybėje“ paraiška, siekiant paramos iš Norvegijos finansinio mechanizmo.

2014 m. Savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis buvo įgyvendintas 76 visuomenės sveikatinimo projektai, nes sveikatos stiprinimas, sveikos gyvensenos propagavimas išlieka svarbi šios veiklos dalis.

Viešųjų ryšių tarnyba

Aurelijos Baniulaitienės nuotraukos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE