Pagrindinis > Naujienos > „Voveriai 2015“: blaivaus ir aktyvaus poilsio šventė visai šeimai

„Voveriai 2015“: blaivaus ir aktyvaus poilsio šventė visai šeimai

 

Praėjusio šeštadienio popietę Voveriuose (Šakių raj.) šurmuliavo jau antrus metus iš eilės organizuojama sporto šventė. Pabūti gamtoje, be alkoholinių gėrimų pasimėgauti geru vasaros oru su šeima ir draugais susirinko gausus būrys vietos gyventojų bei svečių.

Ir savo jėgas išbandyti, ir draugus bei artimuosius palaikyti, ir pasmalsauti susirinkę žmonės jautėsi tikrai laisvai: kas gulėjo saulės atokaitoje, kas šnekučiavosi su draugais šešėlyje, kas vaikštinėjo, kas pliuškenosi vandenyje, o kas kovojo dėl pergalių. Šiemet sulaukta ne tik itin didelio jaunimo susidomėjimo, dar didesnio dalyvių skaičiaus (renginys sukvietė skirtingų sporto šakų profesionalus, mėgėjus ir neįgaliuosius), bet ir pristatyta daugiau rungčių. Kaip ir pernai, buvo žaidžiamas 3×3 krepšinis, paplūdimio tinklinis, pulas, šaškės, plaukiama baidarėmis, varžomasi galiūnų turnyre. Žiūrovų dėmesį patraukė ir didelio palaikymo sulaukė dvi naujienos: triatlas ir rungtys neįgaliesiems.

Šventės garbės svečias – olimpinių žaidynių prizininkas, daugkartinis pasaulio ir Europos čempionas Edvinas Krungolcas – pristatė Lietuvoje dar visai naują rungtį – triatlą. Jo teigimu, tai ir eiliniam žmogui prieinamos rungtys iš penkiakovės: šaudymas iš 10 m pneumatiniu pistoletu, plaukimas 100 m x 2 ir bėgimas 1000 m x 2. Voveriuose vyko jau antrasis šių rungčių etapas E. Krungolco taurei laimėti. Pirmasis triatlo etapas vyko 2014 m. birželį Šveicarijoje (Jonavos raj.), o finalas vyks Lampėdžiuose (Kaune). Šioje taiklumo, susikaupimo ir ištvermės reikalaujančioje rungtyje dalyvavo ne tik patyrę jaunieji sportininkai iš Kauno, bet ir keli vietos sporto mėgėjai, panorę išbandyti savo jėgas. Būtent pastarųjų entuziazmą labiausiai ir palaikė E. Krungolcas. Jis siekia, kad kuo daugiau žmonių susipažintų su šia dinamiška sporto šaka, nes, pasak jo, kuo daugiau dalyvių, tuo didesnė konkurencija, tuo aukštesnis lygis. Buvęs penkiakovininkas džiaugėsi, kaip kompleksiškai ir patogiai išdėstyta sporto bazė Voveriuose.

Merginų ir vaikinų triatlo rezultatai buvo skaičiuojami atskirai. Pirmąją vietą laimėjo Jonas Beleška. Nuo jo tik truputį atsiliko Aivaras Kazlas. Trečiasis liko Jokūbas Žurauskas.  Iš merginų pirmoji buvo Ieva Želvytė, antroji  Viktorija Marčiulionytė, trečioji – Rugilė Barauskaitė. Žinoma, visi kauniečiai, tačiau specialiais, „Fitsport“ įsteigtais prizais, buvo apdovanoti ir vietos sportininakai: Mindaugas Simokaitis, Mantas Skinkaitis ir Augustas Pūras.

Neįgaliųjų turnyre Anatolijaus Čiupkovo taurei laimėti dalyvavę Gelgaudiškio „Šaltinio“ specialiojo ugdymo centro auklėtiniai buvo pirmieji, išbandę šias rungtis ir visi skirtingose nominacijose tapo nugalėtojais, nes didžiausia pergalė – nugalėti save, kaip dar prieš renginį sakė Genė Žilinskienė. Gelgaudiškio “Šaltinio” specialiojo ugdymo centro ugdymo skyriaus vedėja taurę skyrė lydėjusiai kolegei, kūno kultūros mokytojai už akivaizdžius nuopelnus. Arnas Sutkaitis, Lijana Rasalevičiūtė, Eglutė Bačkaitytė, Lukas Zaronskis, Saulena Unguraitytė, Osvaldas Unguraitis,  Tautvydas Girčius buvo apdovanoti specialiais prizais, o medalius jiems užkabino Edvinas Krungolcas, sutikęs pavaduoti renginyje negalėjusį dalyvauti Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos prezidentą A. Čiupkovą. Be abejo, vaikus lydėjusiems tėvams didžiausi prizai – teigiamos jų vaikų emocijos.

Pernykštė jėgos rungties estafetė buvo patobulinta: pridėtas 100 metrų bėgimas ir statinės nešimas 16 metrų, todėl pergalės tikrai nebuvo lengvos. Paskutinė pasirodžiusi Voverių komanda įnešė daug sąmyšio, kai tiksliai pakartojo pirmosios komandos rezultatą. „Lygiųjų nebūna!“ – nutraukė K. Smirnovas, kilusias audringas diskusijas. Pakartojus padangų vertimą ir vos per 5 dešimtąsias sekundės atsilikus Voverių komandai, Bunikių galiūnai įrodė, kad nuo pernai patobulėjo ir apgynė Kidulių seniūnijos šventėje „Aukšlinės 2015“ laimėtą titulą. Kęstučio Smirnovo taurė vėl iškeliavo į Bunikius, Voverių komanda liko antra, o „Vilkai“ iš Šakių – treti.

Paplūdimio tinklinio turnyras sSimo nario Mindaugo Basčio taurei laimėti nustebino dalyvių skaičiumi ir užsitęsė gerokai ilgiau, nei buvo planuota. Voverių 2-oji komanda įrodė, kad namuose ir sienos padeda, palikdama komandą „Pasienis“ antroje vietoje, o „Nuogi ant slenksčio“ liko trečioje vietoje.

Šakių mero Juozo Bertašiaus taurei laimėti skirtas krepšinio 3×3 turnyras taip pat buvo įtemptas. „Vilkai“ pergalingai kaukdami atsiėmė trečiosios vietos medalius ir juokavo, kad labiausiai padėjo raudonos kepurėlės, laimėtos Lukšiuose. Antra, kaip ir tinklinyje, liko komanda „Pasienis“, o pirmąją vietą su įspūdingu trenksmu pelnė komanda „Kepuriniai“. Pats meras renginyje dalyvauti negalėjo, todėl pažadėjo artimiausiu metu taurę nugalėtojams įteikti asmeniškai.

Šakių bendruomenės pareigūnės A. Mockevičiūtės taurei laimėti skirtas turnyras nustebino įtampa. Nors žaidė ne profesionalai ir ne mąslūs senjorai, tačiau žavūs vaikinai gerokai užtruko prie šaškių lentos. Turnyrą laimėjo Vytenis Vaičiūnas, jam pralaimėjęs, antroje vietoje liko Simanas Žurauskas, o Raimundui Stanislovaičiui teko trečioji vieta.

Bunikių bendruomenės taurei laimėti pulo turnyre taip pat netrūko įtampos ir emocijų. Nors žaidėjai buvo nusiteikę labai draugiškai, į kamuoliukus ant stalo buvo tiesiog žaibuojama akimis ieškant geresnės pozicijos nusitaikyti. Tautvydui Vaičiūnui atiteko trečioji vieta, Antanas Bauža po labai įtemtos kovos liko antras, o Vytenis Vaičiūnas iškovojo pirmąją vietą. Paklaustas, kas lengviau: šaškės ar pulas, vaikinas nusišypsojo ir patikino, kad pulą žaisti smagiau.

Kidulių seniūno Mindaugo Mykolaičio taurei laimėti skirtame stalo teniso turnyre dalyvavo itin daug moksleivių. Sporto salėje, atokiai nuo lauke šurmuliuojančios šventės, jie ilgai aiškinosi nugalėtoją. Galiausiai pirmoji vieta pelnytai atsiteko Edgarui Butvilai, antroji – Viktorui Leščevičiui, o trečioji – Dainiui Indrūnui.

Baidarių turnyre Voverių bendruomenės taurei laimėti, apsivertus vienos kauniečių komandos baidarei ir itin operatyviai sureagavus šalia buvusiems dalyviams, nuotykis sukėlė daugiau juoko nei išgąsčio. Pirmąją vietą užėmė kuklieji Mantas Norvilas ir Vaidas Beržvinskas. Antroje vietoje liko kauniečiai „Trintukai“: Paulius Aleksandravičius ir Jonas Beleška. Trečioje – Valerijus ir Mindaugas.

Šventėje įdomu buvo tai, tie patys dalyviai/komandos dalyvavo keliose rungtyse. Tikriausiai ir dėl gebėjimų, ir dėl ambicijų. Renginio stebėtojams veiksmą sekti buvo ne itin lengva, nors organizatoriai ir labai stengėsi laikytis dienotvarkės. Rungtys vyko skirtingose erdvėse, o toks strategiškas sportinės bazės išnaudojimas sportininkams išėjo į naudą – jie galėjo labiau susikaupti ir netrukdyti vieni kitiems. Kita vertus, buvo galima pasivaikščioti gražiai sutvarkytoje vietoje, aplink maloniai šurmuliuojant šventei.

Nauja ir tai, kad organizuojant renginį bendradarbiavo Voverių bendruomenė „Jotija“, Bunikių bendruomenė „Kregždantė“, Kidulių seniūnija, Kidulių bendruomenė „Vinkšnupis“ ir Gelgaudiškio „Šaltinio“ specialiojo ugdymo centras. Rengėjai teigia didelių rėmėjų neieškoję, minimalų renginio biudžetą finansavę iš bendruomenių lėšų. Už sporto rungtis buvo atsakingi projekto „Kidulių dvaro pirkliai“ dalyviai. Renginį vedė ir koordinavo Ričardas Žilaitis.

Paklausta, kurioje rungtyje ketina dalyvauti, Bunikių bendruomenės pirmininkė Jolita Beržvinskienė nesutriko. Žavingai nusijuokusi moteris tikino su savo ištikima komanda dalyvavusi lakstymo rungtyje iki renginio pradžios ir akivaizdu, jog laimėjo visų šventės dalyvių naudai. Voverių bendruomenės pirmininkė Elena Pocevičienė taip pat džiaugėsi sėkmingu renginiu ir dideliu jaunimo aktyvumu. Kidulių seniūnas Mindaugas Mykolaitis liko patenkintas tokia puikia proga suburti bendruomenes ir tikina, kad reikia ne tik puoselėti šią tradiciją, bet ir plėsti. Jam pritaria ir Šakių bendruomenės pareigūnė Aušra Mockevičiūtė bei Gelgaudiškio „Šaltinio“ specialiojo ugdymo centro ugdymo skyriaus vedėja Genė Žilinskienė, kurios viliasi užmegzti tvirtesnius ryšius su bendruomenėmis.

Monika BŪBLAITYTĖ

Autorės nuotraukos.

Garbės svečiai. Baidarių sporto nugalėtojai. Jėgos rungtis – rąsto nešimas. Jėgos rungtis – tempimas. Jėgos rungtis – bėgimas. Jėgos rungtis – padangos vertimas. Jėgos rungties nugalėtojai. Krepšinis. Krepšinis. Krungolcas Nugalėtojus apdovanoja E. Krungolcas. Šaudymas. Baidarių sporto varžybų akimirka. Vyksta pulo finalas. Rungiasi šaškių varžovai. Rungiasi šaškių varžovai. Šaškių žaidimo nugalėtojai. Šaudymo rungtis su E. Krungolcu. Žaidžia "Šaltinio" vaikai. Žaidžia "Šaltinio" vaikai.  "Šaltinio" vaikai – nugalėtojai. PlaukiojaŽaidžia "Šaltinio" vaikai. Vyksta stalo teniso varžybos. Stalo teniso laimėtojai. Tinklinis sulaukė daug dalyvių. Tinklinis sulaukė daug dalyvių. lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE