Pagrindinis > Regione > Mes ir įstatymas > Atsakomybės išvengti nepavyko

Atsakomybės išvengti nepavyko

Pirmadienio rytą Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (Marijampolės aps. VPK) Kelių policijos skyriaus pareigūnai magistraliniame kelyje „Via Baltica“ tikrino vairuotojų blaivumą. Buvo patikrintos 238 transporto priemonės. Nustatyti 5 vairuotojai, kurie pažeidė Kelių eismo taisykles, surašyti 3 administracinių teisės pažeidimų protokolai dėl vairavimo esant neblaiviems.

Du krovinių automobilių vairuotojai, pamatę, kad alkotesteris parodė skaičiukus, kurie po teismo sprendimo apribos, o galbūt lems jų kaip vairuotojų karjeros pabaigą, stengėsi išvengti atsakomybės. Abu naudojo skirtingus atsakomybės išvengimo metodus, bet abu buvo neefektyvūs.

Pirmasis vairuotojas, kuriam buvo nustatytas lengvas (0,56 prom. alkoholio) girtumo laipsnis, kelių patruliams pasiūlė 320 eurų, kad nelegaliai išpirktų savo pažeidimą. Pamatęs, kad Marijampolės kelių policininkai į kalbas dėl atsakomybės išvengimo nesileidžia, sumą padidino iki 1000 eurų, bet ir ta suma principingų pareigūnų nesuviliojo. Latviui krovinio automobilio vairuotojui buvo surašytas protokolas už administracinį teisės pažeidimą, jis buvo nušalintas nuo tolimesnio vairavimo ir jam pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pareigūnų papirkimo.

Antram vairuotojui dėl mėginimo pasprukti (tikrąją ta žodžio prasme) nuo atsakomybės, teks mokėti dvigubai brangiau. Lenkijos Respublikos krovininio automobilio vairuotojas į alkotesterį įpūtė 1,44 prom. alkoholio. Pareigūnai jį iškarto nušalino nuo tolimesnio vairavimo. Pareigūnams berašant protokolą, lenkas paprašė, kad pareigūnai leistų jam iš automobilio atsinešti telefoną. Pareigūnai jam to daryti nedraudė, bet ir nesitikėjo iš jo tokio neatsakingo ir kvailo poelgio – šis sėdo už vairo ir bandė pabėgti nuo pareigūnų, taip tikėdamasis išvengti atsakomybės. Bet pareigūnams pavijus bėglį, jam teko antrą kartą pūsti į alkotesterį, kuris parodė 1,32 prom. alkoholio girtumą. Lenkas, sužinojęs, kad jam bus rašomas antrasis protokolas už vairavimą lengvai apgirtus, Marijampolės kelių patruliams pasiūlė 50 zlotų kyšį.  Po rytinių nuotykių kelyje „Via Blatica“ Lenkijos vairuotojui pradėtos ne tik dvi administracinės teisenos už vairavimą lengvai apgirtus, bet ir ikiteisminis tyrimas už bandymą papirkti pareigūną.

Marijampolės aps. VPK Kelių policijos skyriaus informacija

Komentaras “Atsakomybės išvengti nepavyko

  1. ajajajjj, nepasisekė. todėl labai reikia rinktis kas veš jūsų krovinį. man asmeniškai svarbu, kad tai, ką siunčiu, pasiektų gavėją.. tai atidžiai žiūriu kas veš. vieni iš patikimų – 3PLDGM

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE