Pagrindinis > Regione > Mes ir įstatymas > Pagalbos mygtukai – geriausia dovana senjorams

Pagalbos mygtukai – geriausia dovana senjorams

Marijampolės policijos pareigūnai netikėtai patiems sau tapo vertingiausios dovanos įteikėjais garbingą 90-metį tądien mininčiai senolei. Geresnės dovanos nei pagalbos mygtukas, džiaugėsi močiutė,  ji net negalėjusi tikėtis. Tokių dovanų artimiausiu metu sulauks ir kiti atokiuose kaimuose gyvenantys vyresniojo amžiaus žmonės.

Neretas atvejis, kai senjorai tampa vagišių ir sukčių aukomis. Ypač jei gyvena vieniši, atokiose sodybose, kur nei kaimyno prisišauksi, nei apsiginti pajėgsi. Situaciją sunkina ir tai, kad ne visi turi telefonus. „Vieno raudono mygtuko“ individualios pagalbos įrenginys – realiausia viltis sulaukti pagalbos: jį paspaudus išsiunčiamas pagalbos pranešimas į centralizuotą stebėjimo pultą, kuris dirba visą parą ir operatyviai reaguoja į pagalbos pranešimus.

Šiuo metu Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai atnaujina sutartis dėl individualių pagalbos įrenginių – vadinamųjų pagalbos mygtukų – prijungimo. Jau aplankyti Čystos Būdos, Nuoragėlių, Šlavančių, Belemolės, Gavaltuvos, Maraziškės ir Daukšių kaimų senjorai, kurių namuose prie bendros  sistemos prijungti pagalbos mygtukai.

Gyventojams priminta bei papildomai paaiškinta, kad įrenginiu galima naudotis iškilus pavojui asmens gyvybei ar turtui. Kartu su senoliais atlikti bandomieji skambučiai – priminta, kaip  naudotis įrenginiu. Senjorų paprašyta – jei tektų naudotis pagalbos mygtuku, kad prie pulto budintiems operatoriams nurodytų įvykio pobūdį.

Bendraujant taip pat akcentuota, jog artėjant euro įvedimui, gyventojai turi būti budrūs ir pasisaugoti sukčių, bandančių apgaule išvilioti pinigus. Aplankytiems gyventojams padalinti informaciniai lankstinukai, atsakyta į jų klausimus.

Marijampolės aps. VPK informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE