Pagrindinis > Naujienos > Į Kultūros sostinę žengianti Marijampolė suspindo Kalėdoms

Į Kultūros sostinę žengianti Marijampolė suspindo Kalėdoms

Šį savaitgalį Kalėdoms suspindo ir Marijampolės miestas, besirengiantis kitąmet tapti visos šalies kultūros sostine. Šeštadienio vakarą gausiai susirinkusių marijampoliečių ir miesto svečių akivaizdoje įžiebta ne tik pagrindinė miesto eglė J. Basanavičiaus aikštėje, kuri šiemet įgavo puošnų „šydą“, bet ir kitos erdvės nušvito naujais elementais. Šviečiančiomis „lubomis“ papuošta link Vytauto gatvės vedanti aikštės dalis, Kultūros sostinės simboliu – spindinčiu varpu – aikštės fontanas, naujų įdomių puošmenų galima rasti ir kitose netikėtose vietose. Nuo vėlyvo ryto šurmuliavo kalėdinė mugė, kurioje buvo galima įsigyti dovanų, kulinarinio paveldo gaminių ir gardumynų, o vaikus pramogauti kvietė maži automobiliukai Tuk Tukai.

Į renginį Marijampolės savivaldybės merė Irena Lunskienė kartu su Kalėdų seneliu atvyko prabangiu džipu – juk ne be reikalo Marijampolė vadinama „nepėsčiu miestu“! Ji padėkojo visiems, kurie prisideda prie savivaldybės bendruomenės gyvenimo, kvietė didžiuotis savo miestu, virstančiu Kultūros sostine, ir palinkėjo laimingai sulaukti Kalėdų. Kad mažiesiems neprailgtų, netrukus buvo įžiebta Kalėdų eglė, o vakaro programą tęsė ugnies, ledo ir šviesų šou „Stichijų paslaptys“, dar vėliau padangę nušvietė tradicinis fejerverkas. Pasibaigus šou po atviru dangumi visi buvo pakviesti į Kultūros centro salę stebėti nemokamo koncerto „Kalėdos „O lia lia“ šalyje“, kurį surengė pedagogė, prodiuserė ir dainų kūrėja Laima Lapkauskaitė. Čia buvo galima išvysti popgrupės „O lia lia” dainorėlius ir naująją ambicingą paauglių grupę „Mergaitės iš Majamio“ bei svečius.

Besirengiančią Kalėdoms Marijampolę aplankė ir užsienio svečiai. Nuo ryto aikštėje Marijampolės apskrities ir Norvegijos Bergeno regiono LIONS klubų nariai lankytojus kvietė užsukti į „Gerumo namus“, kuriuose buvo galima paragauti šviežių patiekalų, pyragų, pabendrauti, paaukojus kad ir kuklią sumą jų remiamiems projektams. Jų tradicinis „Kalėdų karavanas” šiemet aplankė 51 sunkiai besiverčiančią savivaldybės šeimą. Liūtai parengė staigmeną ir Marijampolės Kalėdų seneliui – numezgė jam storą 4 m ilgio šaliką ir įteikė renginyje. Kita grupė norvegų iš susigiminiavusios Lešos (Lesja) savivaldybės savo viešnagę, kurios metu lankė globos namus, baigė prieš dieną. Be norvegų labdaringą veiklą vykdė ir Maltos ordinas. Marijampoliečių skyrius šeštadienį nuo pietų visus vaišino maltiečių sriuba ir kvietė prisidėti prie vienišų ligotų senelių globos.

Tuo šventiniai renginiai Marijampolėje nesibaigia. Gruodžio 10, 16, 17, 23, 26, 30 dienomis nuo 12 iki 13 val. Kalėdų senelio rezidencijoje – „PJazz Kalėdų namelyje“ vyks susitikimai su Kalėdų seneliu, veiks Kalėdų senelio paštas. Laiškus anspauduos geros naujienos „Marijampolė -2018 Lietuvos kultūros sostinė“ anspaudu. Smagias keliones ir toliau rengs šventiniai automobiliukai Tuk Tukai.

Viešųjų ryšių tarnyba

jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE