Pagrindinis > Regione > Jaunimas > Įdomu ar neįdomu?

Įdomu ar neįdomu?

Ar ir jūs dažnai sakote, jog jums neįdomi viena ar kita veikla, aplink begalė užsiėmimų, bet nežinote, kurį išsirinkti? Ar kada susimąstėte kodėl? Ne vienas jaunas žmogus kasdien ištaria žodį „neįdomu“, tačiau ar iš tiesų viskas ir yra neįdomu? Šį klausimą analizuosime jau šį penktadienį (lapkričio 8 d.) konferencijoje „Neįdomu“, 17 val., BWM kūrybinėse patalpose, Pramonės g. 1 A, Marijampolėje.

„Asociacijos „Jaunimas YRA“ nariai dar prieš vykdydami Europos solidarumo korpuso projektą „Festivalis YRA“ pastebėjo, kad vis mažiau jaunuolių įsitraukia į įvairias veiklas regione, mažiau dalyvauja nevyriausybinių organizacijų veiklose, mokyklų savivaldose, renginiuose“- pasakojo asociacijos prezidentė Raimonda Bogužaitė. Viena vertus, labai aiškiai matomos neįsitraukimo tendencijos demonstruoja, jog reikia naujų formų užsiėmimas, kurios trauktų jaunus žmones, kita vertus, nenoras ir nesidomėjimas yra sąlygotas jaunosios kartos paaugliško prieštaravimo, neigimo bei, vertėtų neatmesti, psichinės sveikatos problemų, dažnėjančių nepasitikėjimo, panikos priepuolių atvejų. „Jaunimas YRA visuomet stengėsi kurti renginius, kurie būtų kitokie, įvairūs ir traukiantys, kaip kad „Festivais YRA“, tačiau vis dar kyla klausimų, ką pasiūlyti jaunam žmogui Marijampolės regione, jog jis nebūtų tik pasyvus stebėtojas“ – teigė R. Bogužaitė.  Norint dar geriau išsiaiškinti šios problemos šaknis organizacijai gimė idėja surengti konferenciją „Neįdomu“ ir jos metu padiskutuoti, kodėl jauni žmonės pasyviau įsitraukia į veiklas, kodėl daugelis dalykų yra neįdomu bei kokių pokyčių ar veiklų reikia, jog viskas taptų įdomiau. O galbūt nieko nereikia keisti, nes visa, kas vyksta yra natūralūs pokyčiai bendruomenėje. Konferencijos metu šią situaciją apžvelgsime ir sprendimų ieškosime iš skirtingų pusių, pasitelkdami specialistus. Apie jaunimo psichologinius pokyčius diskusijos metu mums padės konstruktyviai kalbėti Marijampolės Sūduvos gimnazijos psichologė Lilija Kavaliauskienė. Savęs pažinimo, aktyvumo, tolerancijos ir paprastumo temas aptars sesuo Magdalena Lina Balandytė. Itin jaunimo tarpe populiarėjanti savanorystės tema taip pat bus gvildenama. Konferencijos metu kalbėsime apie savanorystės galimybes Lietuvoje ir užsienyje, apie savanoriškos tarnybos naudas bei pokyčius. Šia tema savo patirtimi dalinsis Marijampolės jaunimo organizacijų tarybos „Apskritas stalas“ atstovai Vladas Polevičius ir Aistė Rutkauskienė. Nacionalines aktualijas ir jaunimo organizacijų tendencijas bei problematikas aptars Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidentas Lukas Kornelijus Vaičiakas. Suprantama, jog daugelis žmonių nori realizuoti save, būti  įsitraukęs ir efektyvus, tačiau ne visiems savanorystė ar jaunimo organizacijų veikla yra įdomi, kiti renkasi kitokias sritis, pavyzdžiui, stengiasi sukurti savo verslą. Apie jauno žmogaus kelią verslo pasaulyje, galimybes ir sunkumus pasakos Ignas Vasiliauskas,  „7 Miglos“ baro savininkas ir įkūrėjas.  Konferencijos metu ne tik diskutuosime visi kartu, tačiau vėliau renginio dalyviai turės galimybę dirbti ir dar labiau gilintis į problemas kūrybinių dirbtuvių pagalba.  

Kas nauja visada įdomu, tad kviečiame susitikti netradicinėje konferencijoje „Neįdomu“ naujose kūrybinėse patalpose BMW. Tai dar ne visiems pažįstama jauki ir šilta erdvė. Praleiskime penktadienio vakarą produktyviai ir atraskime atsakymus kartu. Susitikime jau šį penktadienį 17 valandą ir „Neįdomu“ keiskime tuo, kas  įdomu.

Organizatorių informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE