Pagrindinis > Kitos temos > Kaip vyksta paramos gavimas saulės elektrinės įsirengimui?

Kaip vyksta paramos gavimas saulės elektrinės įsirengimui?

Vis daugiau žmonių domisi galimybe įsigyti bei įsirengti saulės elektrinę savo namuose. Dauguma jau žino, jog šiam sprendimui valstybė teikia tam tikrą finansinę paramą. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) gali suteikti kompensaciją fiziniams asmenims, kurie nusprendė įsirengti saulės elektrinę. Jeigu jus domina Saulės elektrinės sprendimas 2023 metams, pravartu plačiau susipažinti su visu paramos gavimo procesu.

Pirma – reikia atitikti keliamus reikalavimus

Pirmiausia svarbu žinoti, kad paramos gavėjams yra keliami tam tikri reikalavimai. Tik juos atitikus galima tikėtis finansinės paramos. Tad kokie tie reikalavimai?

– Elektros energijos vartojimo objektas nuosavybės teise turi priklausyti jums, o saulės elektrinės įrengimo objektas bet kokiais kitais teisėtais pagrindais (nuosavybe, nuoma, panauda ir pan.).

– Įranga turi būti nauja, atitikti ES standartus bei gauti reikiamą garantiją.

– Naujovė, kad pildant APVA paraišką vartotojas turi kartu pateikti ir ESO prijungimo sąlygas, tad jomis pasirūpinkite iš anksto.

– Turite gauti bendrasavininkių arba bendrijos narių (jeigu tokių yra) sutikimą dėl elektrinės įrengimo.

– Reikia notarinio įgaliojimo atstovauti pareiškėją, jei paraiška teikiama už kitą asmenį.

– Jei įrengimo objektas yra naudojamas pagal panaudos ar nuomos sutartį, tuomet reikės:

                     – Panaudos davėjo ar nuomotojo rašytinio sutikimo vykdyti projekto veiklas elektrinės įrengimo objekte ne trumpiau kaip 5 metus.

                     – Pareiškėjo (jeigu elektros vartojimo objekte registruota paties pareiškėjo ekonominė veikla) arba elektros vartojimo objekte registruoto kito juridinio asmens sutikimo.

Po įrengimo APVA reikės pateikti:

– Rangovo deklaraciją;

– Priėmimo-perdavimo aktą;

– Projekto nuotraukas;

– Įrangos tech. pasą;

– Sutartis su elektros tiekėju bei energetikos tinklų operatoriumi;

– Galutinę sąskaitą faktūrą už įsigytą projektą.

Jeigu bendradarbiausite su patikimu montavimo partneriu, jie padės pasiruošti visus dokumentus bei procesą gerokai palengvins.

Antra – administraciniai procesai šiek tiek trunka

Prieš pradedant montavimo darbus dar yra tam tikros biurokratinės užduotys, kurias reikia atlikti. Tai šiek tiek užtrunka, tad reikėtų pasiruošti ir nusiteikti,  viskas atliekama tokiu eiliškumu:

1. Pateikiama paraiška ESO dėl to, kad norite įsirengti saulės elektrinę (tapti gaminančiu vartotoju).

2. ESO paruošia prijungimo sąlygas, o jūs sudarote sutartį. 1 ir 2 žingsnis paprastai trunka apie 8–10 dienų, tačiau gali užtrukti ir iki 40 k. d., kai itin padidėja pildomų paraiškų skaičius.

3. ESO patvirtinus paruoštas prijungimo sąlygas, elektrinę turėsite įsirengti per ateinančius 9 mėn.

4. Iš karto po ESO prijungimo sąlygų patvirtinimo, pildoma atskira paraiška APVA dėl paramos saulės elektrinės įsigijimui, gavimo.

5. APVA patvirtina paraišką (iki 30 kalendorinių dienų) bei laukia projekto įgyvendinimo.

6. Įgyvendinus projektą, teikiamas APVA prašymas dėl kompensacijos išmokėjimo su visais reikalaujamais dokumentais, kurie patvirtina apie projekto įgyvendinimą ir APVA per 60 k. d. Išmoka kompensaciją.

Na, o kiek trunka įrengimas bei pinigų išmokėjimas?

Jeigu pradedate bendradarbiauti su patikimais partneriai, parama saulės elektrinei tikrai niekada netaps galvos skausmu. Patogiausia būtų kreiptis į tokias bendroves kaip „Elektrum Lietuva“ ir kartu su jų pagalba, kryptingai ir profesionaliai pasiruošti paramos gavimui.

Su patikimu partneriu viskas prasideda nuo vizito, apžiūros bei analizės. Specialistai įvertina technines galimybes bei parengia projektą. Čia reikia įvertinti stogo būklę, šlaitą, būtinų konstrukcijų tipą, elektrinės galią, kainas ir kitus svarbius aspektus.

Per keletą dienų paruošiamas projektas ir parengiama sutartis. Dauguma partnerių reikalauja simbolinio avansinio mokėjimo, kad būtų rezervuojama įranga bei paslaugų atlikimo laikas. Kai įranga pasiekia tiekėją ir yra paruošti visi reikalingi dokumentai, fizinis saulės elektrinės įrengimas turėtų trukti iki 2 darbo dienų.

Tuomet surašomi priėmimo-perdavimo aktai, paruošiami likusieji dokumentai, padaromos nuotraukos, kurių prašo APVA. Jūs gaunate dokumentus, kuriuos pateikus APVA galėsite laukti patvirtinimo ir paramos apmokėjimo.

Dėl šių dalykų visada galite pasikonsultuoti ir su  darbus atliekančios įmonės atstovais, specialistais. Gavę atsakymus į sau rūpimus klausimus lengviau priimsite geriausią sprendimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE