Pagrindinis > Kitos temos > Beveik rimtai > Karikatūristai į teisininkų darbą pažvelgė su humoru

Karikatūristai į teisininkų darbą pažvelgė su humoru

 

Teisingumo ministerija, bendradarbiaudama su Nacionaline karikatūristų asociacija „Humor Sapiens“, Vilniuje pristatė satyrinių, humoristinių piešinių ir karikatūrų parodą teisingumo tema „Stot! Humoras eina!“.

Teismų darbas dar ir šiandien visuomenėje yra apipintas gandais ir nebūtomis istorijomis apie galimybes išsisukti nuo teisingumo ir nupirktais sprendimais. Šie stereotipai inspiravo karikatūrų parodos „Stot! Humoras eina!“ idėją. Profesionalūs karikatūristai ir laisvės atėmimo įstaigose bausmes atliekantys nuteistieji buvo pakviesti su humoru pažvelgti į teisininkų darbo kasdienybę.

„Atrodytų, humoras ir teisė – dvi viena nuo kitos ganėtinai nutolusios, sąlyčio taškų mažai teturinčios sritys. Tačiau būtent karikatūristai, pasitelkdami įvairialypes išraiškos priemones, geba šmaikščiai ir patraukliai atskleisti visuomenėje paplitusius stereotipus, perteikti fobijas, apnuoginti baimes ar nepasiteisinusius lūkesčius“, – sveikindamas parodos dalyvius kalbėjo teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Parodoje eksponuojama 120 profesionalių Lietuvos karikatūristų ir 20  laisvės atėmimo įstaigose bausmes atliekančių nuteistųjų darbų.

Šiemet parodoje dalyvauja 35 karikatūristai – tai rekordinis autorių skaičius. Galbūt tokį gausų menininkų būrį pritraukė iš pirmo žvilgsnio nesudėtinga, vis dėlto nemažai išmonės reikalaujanti teisingumo tematika. Galima pastebėti, kad apie teisingumą – kaip ir krepšinį – daugelis mano viską žinantys“, – įžvalgomis dalijosi vienas parodos organizatorių karikatūristas Jonas Varnas. 

Prizinį parodos fondą – 1000 eurų – pasidalino trys vertinimo komisijos geriausiais pripažinti karikatūrų autoriai: Edmundas Unguraitis, Auritas Sipaitis ir Vladimiras Beresniovas. Paskatinamieji prizai įteikti Antanui Bartašiūnui, Juozui Juozapavičiui ir Iljai Bereznickui.

Ekspozicija Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2, Vilnius) veiks iki balandžio 18 d.

  Išsamesnė  informacija:

Teisingumo ministerijos Visuomenės informavimo skyrius tel. 8 (5) 2662938, 8 (670) 08331 

Edmundas Unguraitis "Turgus" (pirmoji vieta). Auritas Sipaitis "Čeburekai" (antroji vieta). Vladimiras Beresniovas "Kalendorius" (trečioji vieta). Juozas Juozapavičius "Teismas" (paskatinamasis prizas). Rimantas Dovydėnas "Sapnas"  (paskatinamasis prizas). Saulius Medžionis "Stot!"  (paskatinamasis prizas). lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Taip pat skaitykite