Pagrindinis > Regione > Jaunimas > Kodėl svarbu atsipalaiduoti?

Kodėl svarbu atsipalaiduoti?

Emocinė sveikata – vienas svarbiausių komponentų, padedančių gerai jaustis, džiaugtis gyvenimo pilnatve, išgyventi skirtingas emocijas. Deja, neretai įsisukę rutinos rate, skubėdami atlikti visus darbus bei užduotis laiku, komunikuodami tarpusavyje žmonės patiria daug streso ir nerimo, taip pamiršdami rūpintis savo emocine ir psichine sveikata.

Pasaulio sveikatos organizacijos teigimu, vienas iš keturių žmonių bent kartą per savo gyvenimą patiria emocinės ir psichinės sveikatos sutrikimų, kurie nebūtinai yra diagnozuojami. Norint tai pakeisti, reikėtų ieškoti būdų, kurie padėtų atpažinti ir suprasti, kodėl taip nutinka bei atrasti sau tinkamus būdus, kurie padėtų pagerinti esamą situaciją.

Atsižvelgdami į šias problemas, asociacija „Jaunimas YRA“ įgyvendina projektą „Inner love‘2“. Šio Europos Sąjungos finansuojamo projekto tikslas – ugdyti jaunų žmonių sąmoningumą, pažinimą ir kritinį mąstymą, per neformaliais metodais paremtas veiklas, pavyzdžius, įrankius metodus formuoti jų supratimą, pasitikėjimą savimi ir meilę sau.

Vienas iš projekto renginių – dirbtuvės „Atsipalaiduok“, prie kurio finansavimo prisidėjo ES ir Marijampolės savivaldybė, vyko paskutinį vasaros sekmadienį Marijampolės Poezijos parke. Jų metu dalyviai galėjo pasinerti į įvairias meno ir terapines dirbtuves, kurios padėtų mažinti stresą bei nerimą. Marijampoliečiai galėjo išbandyti jogą, piešimą ant vandens, molio bei rankdarbių dirbtuves, kvėpavimo pratimus, maudytis gongų garsuose, išmokti būti „čia ir dabar“ bei išbandyti streso įveikos būdus kartu su psichologe.

Renginio dalyviai neslepia, jog veiklų įvairovė padėjo atrasti sau tinkamus atsipalaidavimo būdus: „Atvykau nežinodama, kurias dirbtuves pasirinkti, tačiau smagu, jog galėjau išbandyti keletą skirtingų veiklų. Jų metu supratau, koks būdas įveikti stresą man yra priimtiniausias, dabar juos galėsiu pritaikyti ir savo kasdienybėje“ – teigia dalyvė Monika Zaveckaitė.

Dirbtuvėmis buvo siekiama padėti žmonėms įveikti nerimą ir stresą, išmokstant atsipalaiduoti ir nusiraminti, atrandant sau tinkamiausius būdus. Svarbu, jog šiuos atrastus būdus ir veiklas žmonės galės pritaikyti ir naudoti savarankiškai. Renginio organizatoriai džiaugiasi, jog antrus metus iš eilės „Atsipalaiduok“ pritraukia vis daugiau įvairaus amžiaus žmonių bei partnerių, kuriems svarbi emocinės sveikatos tema. Smagu, jog šiais metais prie veiklų prisidėjo ir Marijampolės visuomenės sveikatos biuras, jogos studija Kind Mind, MStudio, vietos menininkai ir aktyvistai. „Jaunimas YRA“ tikisi, kad tokio pobūdžio renginiai taps gražia tradicija, buriančia bendruomenę ir skatinančia labiau rūpintis savimi ir savo vidine būkle.

lightbox gallery phpby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE