Pagrindinis > Žmonės > Ad memoriam > „Mano gyvenimo scenarijų sukūrė pats gyvenimas“ (J. Daugėla)

„Mano gyvenimo scenarijų sukūrė pats gyvenimas“ (J. Daugėla)

 

Pamažu krinta paskutiniai obelų žiedai, tarsi atsisveikindami su Juozu Daugėla, ilgamečiu buvusios Marijampolės 5-osios vidurinės mokyklos (dabar Jono Totoraičio progimnazija) direktoriumi. Gegužės 18 -ąją nustojo plakusi tiek daug vargų, rūpesčių ir džiaugsmų patyrusi Mokytojo širdis.

Juozas Daugėla gimė 1932 metų sausio 1 dieną Radviliškio raj. Tytuvėnų valsčiuje. Mokėsi Radviliškio pradinėje, Pilviškių vidurinėje ir Marijampolės pedagoginėje mokyklose. Baigė Vilniaus valstybinio pedagoginio instituto rusų k. ir literatūros fakultetą.

Dirbo Liudvinave – iš pradžių mokytoju, paskui, nuo 1963 m., direktoriumi. 1971 m., Marijampolėje įsteigus 5 -ąją vidurinę mokyklą, pradėjo jai vadovauti. Dėstė rusų k. ir literatūrą. Šiai mokyklai atidavė 27 pedagoginio darbo metus. Darbą mokykloje baigė 1998 m.

Juozas Daugėla itin domėjosi švietimo naujovėmis, yra parašęs straipsnių, skaitęs paskaitų ir vedęs seminarų švietimo vadybos klausimais. Aktyviai dalyvavo miesto savivaldos veikloje. Nuo 1989 iki 2007 m. buvo nuolat renkamas į miesto ir Marijampolės savivaldybės tarybą. Vieną kadenciją jam buvo patikėtos Savivaldybės mero patarėjo pareigos. Jis garbingai vadovavo savivaldybės apdovanojimų – „Nusipelniusio marijampoliečio“ nominacijų – teikimo komisijai.

Buvusių bendradarbių ir mokinių atmintyje Juozas Daugėla išliks kaip itin taktiško, teisingo žmogaus pavyzdys. Su mokytojais bendravo šiltai, buvo atidūs jų problemoms ir rūpesčiams, jautrus, supratingas, pasižymėjo puikiu humoro jausmu. Mokiniai jį gerbė ir mylėjo už draugišką bendravimą, už laiku ištartą tiek griežtesnį, tiek paskatinantį žodį. Mokyklos direktorius drąsiai gynė savo mokinius, nepalankiu istoriniu laikotarpiu nusprendusius paminėti Vasario 16-ąją.

Juozas Daugėla yra rašęs: „Įvykiai, slinkdami praeitin, pamažu tampa istorija. Nusitrina kai kurios datos, dienos, savaitės, išblėsta žiemos ir vasaros, pamirštamos pavardės. Vis dėlto atskiri epizodai tarsi mažos kruopelės prilimpa prie bendro gyvenimo ir tampa jo dalimi.“ Mūsų Direktoriaus darbai, išsakyti žodžiai, nuoširdumas išliks visų jį pažinojusių širdyse.

Marijampolės Jono Totoraičio progimnazijos bendruomenė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE