Pagrindinis > Regione > Ekonomika > Marijampolė gelbėjama nuo vandens – sausesnis miestas ir miesto kapinės

Marijampolė gelbėjama nuo vandens – sausesnis miestas ir miesto kapinės

Pastaruoju metu iškritus neįprastai gausiam lietaus kiekiui, kai kur Marijampolės mieste situacija kelia nerimą. Marijampolės savivaldybės administracijai tenka „vaduoti” nuo didelių vandens sankaupų užsemtas vietas net ir savaitgalį. Šį pirmadienį naujasis Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis susikvietė įmonių atstovus ir kartu su Ūkio departamento direktoriumi Vidu Pielikiu aptarė padėtį Marijampolėje, galimybes taisyti jau susiklosčiusią situaciją ir ko reikėtų imtis, jei vandens kiekiai nemažėtų.

Šiuo metu didžiausią rūpestį kelia naujosios miesto kapinės Tyliojoje gatvėje, kur turimi rinktuvai nespėja priimti didelio kiekio vandens, plūstančio iš netoliese esančio Uosupėlio upelio. Savivaldybės atstovai su UAB „Sūduvos vandenys”, UAB „Sumeda” ir UAB „Kelranga” vadovais sutarė nedelsiant „gelbėti” kapines, kad artėjant Visų šventųjų ir Vėlinių dienoms artimieji be vargo galėtų pasiekti kapus. Nuspręsta imtis operatyvių priemonių vandens kiekiui sumažinti. Sutarta atvežti keletą kubų skaldelės, kad gyventojai, kurių artimųjų kapaviečių kraštus sugadino bėgantis vanduo, galėtų juos kuo skubiau atstatyti. Savivaldybės darbuotojai konsultuojasi su specialistais ir ieško priemonių, kaip pagerinti kapinių drenažą ateityje.

Dar penktadienį UAB „Sūduvos vandenys” darbininkams teko likviduoti avariją mieste Piliakalnio gatvėje, kuria plūdo vanduo iš to paties Uosupėlio upelio, bet nesėkmingai, nes turėta per silpna technika. Kaip pasakojo Ūkio departamento direktorius V. Pielikis, didelis vandens kiekis pasidavė nuo durpyno iš Tarpučių pusės, su savimi nešdamas didelį vandens žolių srautą, kuris užkišo vandens pralaidas. Įvertinus situaciją reikėjo operatyviai ieškoti pagalbos, todėl buvo kreiptasi į įmonę „Sumeda”, turinčią reikiamą techniką. Net ir sekmadienį įmonės darbuotojai geranoriškai atskubėjo į pagalbą. Stebėjęs darbus departamento vadovas V. Pielikis vaizdžiai sakė, kad gelbėjant po vandeniu atsidūrusią Piliakalnio gatvę „teko nuleisti visą ežerą vandens”.

Viešųjų ryšių tarnyba

Marijampolės savivaldybės administracijos nuotraukose – užtvindyta Piliakalnio gatvė.

jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE