Pagrindinis > Regione > Ekonomika > Marijampolėje – gražus naujų gatvių, aikštelių, takų derlius

Marijampolėje – gražus naujų gatvių, aikštelių, takų derlius

Ruduo – metas, kai skaičiuojami ne tik „viščiukai”, kaip sakoma liaudies posakyje, bet ir gatvių, kelių tiesimo ir atnaujinimo darbų rezultatai. Baigiantis palankiam oro sezonui galima apžvelgti, kiek pavyko padaryti, kiek liko kitam pavasariui. Marijampolės savivaldybė iš Kelių priežiūros ir plėtros programos šiemet gavo per 1 mln. 699 tūkst. eurų, iš jų 954 tūkst. eurų skirta Marijampolės miestui, 745 tūkst. eurų – kaimo seniūnijoms. Nemenka suma lėšų skirta iš savivaldybės biudžeto. „Sezonas buvo labai intensyvus, todėl pavyko daug padaryti. Šiemet kaip niekada daug lėšų skyrėme ir darbų atlikome prie gyvenamųjų namų tvarkant aikšteles, nes žmonėms aktualu ne tik tiesios gatvės, bet ir prie namo esanti aplinka”, – sako Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Povilas Isoda.

Pagerinamos sąlygos Naujųjų Tarpučių naujakuriams – baigiama tiesti A. J. Greimo žvyro skaldos dangos gatvė su dviem akligatviais. Anksčiau žvyro skaldos danga buvo paklota iki Dovydaičio gatvės, iki šio rudens pavyko nutiesti žvyro skaldos kelio atkarpą iki pat būsimos Mikalinės gatvės. Kelio statybos sutartis galioja iki 2019 m., statybos rangos darbus atlieka viešąjį pirkimą laimėjusi įmonė UAB „Sumeda”. Šiemet iš kelių programos objektui buvo skirta 66 tūkst. eurų.

Plečiasi miesto gyventojų poilsiui ir sveikai gyvensenai skirti objektai. Baigtas Vasaros g. pėsčiųjų-dviračių tako tęsinys nuo fabriko „ICECO” iki P. Armino ir Marių g. sankryžos. „Čia įrengtas tako apšvietimas, pėsčiųjų perėja per P. Armino gatvę, vienoje vietoje – atitvaras nuo gatvės”, – pasakoja savivaldybės administracijos Ūkio departamento Komunalinio ūkio skyriaus vyr. specialistė Eglė Mockevičienė. Už 87 tūkst. eurų iš kelių programos darbus atliko konkursą laimėjusi įmonė UAB „Kelranga”. Kitas poilsiui skirtas objektas – pėsčiųjų takas Poilsio gatvėje, vedančioje į Marių parką. Beveik 1 km 200 m ilgio takas turės modernų apšvietimą, suoliukus ir šiukšliadėžes. Darbus vykdo UAB „Žemkasta” pagal sutartį, kuri baigsis kitų metų gruodį. Viena tako dalis yra miesto teritorijoje, kita – Liudvinavo sen. Liepynų kaime. Dėl šios priežasties finansavimas skirtas iš dviejų skirtingų šaltinių – 66 tūkst. eurų iš valstybinės kelių programos miesto daliai ir 61 tūkst. eurų kaimiškajai daliai bus skiriama iš savivaldybės biudžeto.

Ryškių atnaujinimų sulaukė senoji miesto dalis už Rygiškių Jono gimnazijos link Šešupės. Čia atnaujinta ištisinė Partizanų g. asfaltbetonio danga, atliktas kapitalinis Partizanų skg. remontas paklojant asfalto dangą, paprastojo remonto sulaukė Baseino g., Pašto g. gale įrengti laiptai.

Jei oro sąlygos dar leis padirbėti, šiemet bus pabaigta tvarkyti keletas gatvių vadiname „Stachanoviečių” rajone. Atnaujinta Žaltyčio g. dalis nuo Saulės g. iki Kazimiečio g. ir akligatvis, visa Medžiotojų, J. Totoraičio gatvė, Narto g. atkarpa nuo Medžiotojų g. iki Saulės g. Kaip pasakoja vyr. specialistė E. Mockevičienė, visur atnaujinama asfalto danga, įrengiama nauja lietaus kanalizacija Medžiotojų ir J. Totoraičio gatvėse, Žaltyčio g. dalyje, kur iki tol šių tinklų nebuvo. Dalimis atnaujinami Medžiotojų ir Narto gatvių šaligatviai. Narto g. jau paklotas šaligatvis ir pakeisti gatvės bortai, į pabaigą ir lietaus kanalizacijos įrengimo darbai.

Iš Savivaldybės biudžeto lėšų per sezoną pavyko sutvarkyti ne vieną automobilių stovėjimo aikštelę. Planų viršuje atsidūrė tos daugiabučių namų bendrijos, kurios pačios prisidėjo lėšų ir buvo susitvarkiusios žemės dokumentus. Taip pavyko atnaujinti DNSB „Uosis-1″ aikštelę adresu: Uosupio g.4, DNSB „Karklas” aikštelę prie namų adresais: Mokolų g. 71, 73, 75. prie R. Juknevičiaus g. 50 (DNSB „Gluosnija”). Atnaujintos aikštelės ir prie savivaldybės įstaigų: mokyklos-darželio „Želmenėliai”, Marijampolės ligoninės, Jaunimo g. prie baseino, krepšinio aikštelė prie namų adresais: Kauno g. 70 ir 74.

Jau pradėti darbai vienoje iš strateginių miesto gatvių – Geležinkelio gatvėje. Atkarpoje tarp naujų Gedimino ir Aušros gatvių dviejų lygių sankryžų bus atnaujinta asfalto danga, gatvės apšvietimas, šaligatviai. Darbus atlieka UAB „Alkesta”, laimėjusi konkursą. Šiemet darbams skiriama iš valstybinės kelių programos 170 tūkst. eurų. Gatvės atnaujinimo darbai bus tęsiami ir kitąmet pagal dvimetę darbų rangos sutartį.

Viešųjų ryšių tarnyba

Marijampolės savivaldybės administracijos nuotraukos.

Jau tvarkoma Geležinkelio g. Nauja aikštelės danga prie Uosupio g. 4 Naujas Vasaros g. pėsčiųjų-dviračių takas Naujas žvyrkelis į naujakurių rajonus - A. J. Greimo gatvė Takas ves iki Marių parko salos ŽELMENĖLIŲ atnaujinta aikštelė jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Komentaras “Marijampolėje – gražus naujų gatvių, aikštelių, takų derlius

  1. Gerai, kad tokių didelių laiptų viduryje įrengti turėklai. Galbūt jie ne itin aktualūs jaunam ir sveikam žmogui, tačiau nepaprastai reikalingi vyresnio amžiaus gyventojams, bei tėvams, su mažais vaikais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE