Pagrindinis > Regione > Jaunimas > Marijampolėje kalėdinę šviesą Betliejaus taikos ugnimi uždegė skautai

Marijampolėje kalėdinę šviesą Betliejaus taikos ugnimi uždegė skautai

 

Pasitinkant Kalėdas Lietuvos skautijos Marijampolės Jūrų skautų tunto „Šešupė“ ir Marijampolės krašto „Sūduvos“ tunto skautai su vadovėmis A. Levickiene ir F. Galavočiene į Marijampolę parvežė Betliejaus Taikos ugnį. Jau 19-tus metus Lietuvoje vykstančios akcijos „Betliejaus taikos ugnis“ metu atgabenta ugnis gerumu ir šviesa žibėjo bažnyčiose ir marijampoliečių namuose.

Šis Taikos ir Vilties simbolis atnešęs šventąją šviesą į kiekvieno namus, kaip ir kasmet, sušildė širdis palydėdami nuoširdžiu skautu palinkėjimais: kiekvienam surasti tikrąsias vertybes, įkvepiančias ir vienijančias daryti gerus darbus, būti dėmesingais vienas kitam, prisimenant Kalėdų  ištakų žodžius„Aš pasaulio šviesa. Kas seka manimi, nevaikščios tamsybėse, bet turės gyvenimo šviesą“ (Jn 8,12). Taikos ugnis buvo dalinama organizacijose, įstaigose, bažnyčiose.

Betliejaus taikos ugnis – simbolinė akcija, skirta žmonijos taikai ir brolybei. Ji buvo pradėta radijo ir televizijos transliuotojo ORF iniciatyva 1986 m. Austrijoje, Linco mieste. Idėja kilo socialinės paramos akcijos „Šviesa tamsoje“ metu. Kasmet ypač pasižymėjęs vaikas iš Austrijos keliauja į Palestiną ir Betliejuje uždega žvakę, kuri lėktuvu, specialioje kapsulėje, transportuojama į Vieną. Iš pradžių ugnis yra platinama po visą šalį, o vėliau ir po Europą.

Marijampolės ir visos Lietuvos skautai jau 19-tus metus perima Betliejaus ugnį iš Lenkijos skautų ir išdalina ją, taip skleisdami ugnies kaip šviesos ir taikos simbolio idėjas visoje šalyje.

Naujieji 2016-ieji  paskelbti Šventaisiais Gailestingumo metais. Betliejaus taikos ugnis simboliškai kiekvieną mūsų įvesdama į šiuos metus turėtų įžiebti taiką, ramybę, gailestingumą mūsų širdyse, skleistis šeimose, bendruomenėse prisimenant rašytojo P. Friebe žodžius: „Žvakė dega ne dėl savęs pačios. Ji dega dėl kitų“.

Viešųjų ryšių tarnyba

Danguolės Micutienės nuotrauka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE