Pagrindinis > Naujienos > Marijampolėje „Lietuvos draudimas“ kviečia vairuotojus „įsijungti“ šypseną

Marijampolėje „Lietuvos draudimas“ kviečia vairuotojus „įsijungti“ šypseną

Marijampolėje įrengtas naujas informacinis kelio stendas „Įsijunk šypseną“, skatinantis vairuoti be pykčio. Šis ženklas – tai saugaus eismo iniciatyvos „Nulis pykčio“, kurią visoje šalyje įgyvendina didžiausia šalies ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“, dalis. Bendradarbiaudamas su Marijampolės savivaldybe „Lietuvos draudimas“ įrengė ženklą J. Dailidės gatvėje.

 „Lietuvos vairuotojai, internete pildydami „Pykčio keliuose žemėlapį“, pažymėjo daugiau nei 4 tūkst. vietų gatvėse ar sankryžose, kuriose vairuodami patiria ar pastebi daugiausia pykčio, susierzinimo. Daugiausiai pykčio keliančių vietų pažymėta didmiesčiuose, o 49 taškai pažymėti ir Marijampolėje. Marijampolėje įrengtas „Įsijunk šypseną“ stendas primins vairuotojams važiuoti draugiškiau, pyktį iškeisti į šypseną“, – sakė „Lietuvos draudimo“ valdybos narys, socialinės kampanijos „Nulis pykčio“ ambasadorius Raimondas Geleževičius.

Vilniuje, kur „Įsijunk šypseną“ ženklai stovi jau pusantrų metų, atliktas sociologinis tyrimas parodė, kad šie ženklai priverčia nusišypsoti maždaug kas antrą vairuotoją. Net 87 proc. šį ženklą pastebėjusių vairuotojų pripažino, jog jis sukelia teigiamas emocijas, skatina nusišypsoti, pagerina nuotaiką ar nuteikia vairuoti mandagiau. Psichologai teigia, kad šypsena yra geriausias ginklas kovoje su pykčiu, nes žmogus, kuris šypsosi, tuo pat metu nesugeba pykti.

„Natūralu, kad neigiamas emocijas vairuotojai dažniausiai patiria intensyviausiose gatvėse ar tose vietose, kur atlikti reikiamą manevrą sudėtinga, užtrunka. Tačiau kilęs pyktis turi neigiamų pasekmių eismo saugumui – mūsų tyrimo duomenimis net 90 proc. vairuotojų teigia, kad pyktis, stresas ir susierzinimas trukdo saugiai vairuoti. Tikiu, kad kuo daugiau Marijampolės vairuotojų „įsijungs“ šypsenas, tuo saugesnės ir malonesnės bus jų kelionės automobiliu“, – teigė R. Geleževičius.

„Įsijunk šypseną“ ženklai yra įrengti keliose dešimtyse Lietuvos miestų. „Lietuvos draudimo“ užsakymu atlikti sociologiniai tyrimai rodo, kad 95 proc. Lietuvos vairuotojų yra susidūrę su pykčiu keliuose ir bent kartais patiria neigiamų emocijų, o 61 proc. vairuotojų vienaip ar kitaip sureaguoja į kitų vairuotojų demonstruojamą pyktį. Todėl „Lietuvos draudimas“ nuo 2013 metų pradėjo įgyvendinti projektą „Nulis pykčio“, kuriuo siekiama, kad vairuotojai išmoktų identifikuoti ir valdyti neigiamas emocijas, o sėdę prie vairo ramiai, saugiai ir su gera nuotaika pasiektų kelionės tikslą. Apklausos rodo, kad daugiau nei 90 proc. vairuotojų teigia, jog „Nulis pykčio“ iniciatyva skatina juos važiuoti draugiškiau.

„Nulis pykčio“ projektą „Lietuvos draudimas“ įgyvendina bendradarbiaudamas su LR Susisiekimo ministerija ir Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Daugiau informacijos:

Ingrida Žaltauskaitė,

AB „Lietuvos draudimas“

atstovė ryšiams su visuomene,

Tel.: 8 688 60 631,

Mob.: +370 614 52 996

El. p.: Ingrida.Zaltauskaite@ld.lt

Buto draudimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE