Pagrindinis > Regione > Mes ir įstatymas > Marijampolėje sunaikintas narkotikų platinimo tinklas

Marijampolėje sunaikintas narkotikų platinimo tinklas

 

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – apskr. VPK) Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, po keletą metų trukusio ikiteisminio tyrimo, į teismą perdavė baudžiamąją bylą, kurioje 6 asmenys kaltinami padarę 57 nusikalstamas veikas, susijusias su narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimu (Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 261 str.; 260 str. 3 d.; 260 str.2 d.; 260 str. 1 d. ir 259 str.1 d.). Minėti asmenys narkotines medžiagas (kanapes) platindavo Marijampolės mieste jaunimo tarpe, taip pat ir nepilnamečiams asmenims, jiems gresia iki 15 metų laisvės atėmimo bausmės.

Marijampolės apskr. VPK Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, gavę kriminalinės žvalgybos informaciją apie Marijampolės mieste veikiantį narkotinių medžiagų platinimo tinklą bei apie tai, kad platinama itin stiprų poveikį turinti „pagerinta žolė“, 2012-05-10 pradėjo tyrimą dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti pagal LR BK 260 str.1 d.

2012 m. spalio 29 d. Marijampolėje buvo sulaikytas P. U., gim. 1994 m., pas kurį buvo rasti paketėliai su narkotinėmis medžiagomis – kanapėmis. Atlikus šios medžiagos tyrimą, nustatyta, kad tai augalinės kilmės mišinys, kurio svoris yra 0,7458 g, o jame yra 0,0313 g (4,2 %) grynos psichotropinės medžiagos AM-2201, t. y. psichotropinės medžiagos – sintetinio kanabinoido AM-2201. Tokia psichotropinė medžiaga Marijampolėje buvo rasta pirmą kartą. Apie šią medžiagą tuomet žinoma buvo nedaug, bet rasta informacija sukėlė pareigūnų susirūpinimą, kadangi, specialistų teigimu, sintetiniais priedais apipurkštos kanapės ypač aktyviai veikia smegenis. Jas vartojantys asmenys, ypač paaugliai, kur kas dažniau kenčia nuo psichozių. Pareigūnų duomenimis, Marijampolėje tokios kanapės buvo platinamos jaunimo tarpe.

Marijampolės apskr. VPK Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai išsiaiškino, jog „pagerintos žolės“ platinimu užsiima E. J., gim. 1985 m. ir A. S., gim. 1989 m. Vykdant tyrimą nustatyta, kad E. J. ne tik platino narkotines medžiagas, bet ir vadovavo narkotinių medžiagų platinimo tinklui.

Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai žinojo, kad  E. J. yra patyręs nusikaltėlis, tačiau pareigūnų pergudrauti jam nepavyko. Buvo išaiškinta 14 asmenų, įsigijusių narkotinių medžiagų savo reikmėms, bei nustatyti 6 asmenys, platinę narkotines medžiagas. E. J. ieškodavo jaunų, socialiai pažeidžiamų žmonių, kurie galėtų užsiimti narkotinių medžiagų platinimu. Į šią veiklą buvo įtraukti ir nepilnamečiai asmenys. Išsiaiškinta, kad  Marijampolėje nuo 2012 metų  pavasario,  turėdamas tikslą parduoti ar kitaip platinti,  E. J.  eilę kartų neteisėtai įgijo narkotinių medžiagų – kanapių (Cannabis L.) dalių ir didelį kiekį psichotropinių medžiagų – AM-2201. Šis asmuo narkotines medžiagas neteisėtai laikė ir bute, esančiame Marijampolėje, Vilkaviškio g., ir savo gyvenamoje vietoje, Marijampolėje,  R. Juknevičiaus g., turėdamas tikslą platinti ir platino įvairiose Marijampolės miesto vietose. Narkotines ir psichotropines medžiagas E. J. parduodavo jų platintojams: A. K., gim. 1994 m., kurio yra paskelbta paieška, P. U., gim. 1994 m., A. K., gim. 1993 m., M. A., gim. 1993 m. ir kitiems ikiteisminio tyrimo metu nenustatytiems asmenims.

2013 m. sausio 17 d. Marijampolės apskr. VPK Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai kratos metu surado ir paėmė 49,1706 gramus narkotinių medžiagų – kanapių  bei 44,0611 gramus augalinės kilmės medžiagos, apipurkštos sintetiniais kanapių priedais, kuriose buvo didelis kiekis  – 1,5227 g. psichotropinės medžiagos – sintetinio kanabinoido AM-2201.

Pareigūnai išsiaiškino, kad  E. J., platindamas narkotines medžiagas ir norėdamas gauti didesnę finansinę naudą, dažnai apgaudinėdavo savo klientus, maišė narkotines medžiagas – kanapes su žaliąja arbata.

Tyrimo metu 9 asmenims buvo pareikši įtarimai dėl narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimo. Trijų asmenų atžvilgiu priimti nutarimai dėl ikiteisminių tyrimų atskyrimo, du iš jų jau yra nuteisti realiomis laisvės atėmimo bausmėmis dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti. Vieno asmens atžvilgiu byla išskirta, nes jis pasislėpė nuo ikiteisminio tyrimo.

Šiuo metu byla nagrinėjama Kauno apygardos teisme.

Marijampolės apskr. VPK informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Taip pat skaitykite