Pagrindinis > Naujienos > Marijampoliečiai neabejingi beglobiams gyvūnams

Marijampoliečiai neabejingi beglobiams gyvūnams

Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda ir savivaldybės vadovai susitiko su Marijampolės gyvūnų mylėtojų asociacijos vadove, VšĮ „Mindraja“ vadovu ir policijos atstovais aptarti beglobių gyvūnų situaciją Marijampolėje.

Pasak Marijampolės gyvūnų mylėtojų asociacijos vadovės Daivos Leonavičiūtės, marijampoliečiai tampa vis labiau neabejingi benamiams gyvūnams. „Žmonės, pamatę palaidą bėgiojantį vienišą šunį, valkataujančią katę ar sužeistą gyvūną, nepraeina pro šalį ir skambina mums. Ypatingai daug skambučių sulaukiame vakarais ir savaitgaliais“, – pasakoja asociacijos vadovė.

Marijampolės gyvūnų mylėtojų asociacija veikia nuo 2012 m. ir vienija savanorius, kurie gali ir nori padėti benamiams gyvūnams. Savanoriai nuolat ieško namų beglobiams gyvūnams, pagal galimybes suteikia veterinarinę pagalbą, konsultuoja dėl atsakingo elgesio su gyvūnais.

Marijampolėje veikianti VšĮ „Mindraja“ rūpinasi ne tik Marijampolės, bet ir Alytaus, Kalvarijos, Lazdijų, Vilkaviškio, Šakių, Druskininkų ir Prienų beglobiais gyvūnais. Pasak įstaigos vadovo D. Barzduko, glaudžiai bendradarbiaujama su gyvūnų mylėtojų asociacijos savanoriais, ieškoma namų į prieglaudą patekusiems gyvūnams, vykstama į iškvietimus, kai žmonės praneša apie valkataujančius ar sužalotus gyvūnus.

Susitikimo metu paaiškėjo, kad ne visi gyventojai žino, kur kreiptis pamačius sužeistą ar valkataujantį gyvūną. Policijos atstovas dar kartą patikslino, kad skambinti reikia bendruoju pagalbos telefonu 112. Pranešimas yra registruojamas ir į jį būtinai bus sureaguota. Vienais atvejais, kai gyvūnas yra agresyvus ar kelia pavojų žmonių saugumui, pranešimą perima policija, kitu atveju – policijos pareigūnai susisiekia su VšĮ „Mindraja“ darbuotojais, kurie atvyksta gyvūną sugauti ir pagal poreikį gydyti.

Jeigu dienos metu gyventojai pastebi jų nuomone sergantį gyvūną, apie tai pranešti reikia Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai arba privačiam veterinarijos gydytojui.

Jeigu priglaudėte bešeimininkį gyvūną, apie tai būtina pranešti policijai bendruoju pagalbos telefonu 112 arba Marijampolės savivaldybės Aplinkotvarkos ir infrastruktūros skyriui tel. 8 615 34 685.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE