Pagrindinis > Naujienos > Per Marijampolę žygiavo Trys Karaliai!

Per Marijampolę žygiavo Trys Karaliai!

Sausio 6 d., kuri nuo seniausių laikų žymi Trijų Karalių šventę, marijampoliečius sveikino miesto centru žygiuojantys Evangelijos išminčiai – karaliai Kasparas, Merkelis ir Baltazaras. Išlydami didžiąsias žiemos šventes Trys Karaliai linkėjo visiems santarvės, meilės, sveikatos, taip tarsi ir užbaigdami Sūduvos sostinėje gražiiausių švenčių laikotarpį.

Trijų Karalių teatralizuota eisena prasidėjo nuo Marijampolės šv. arkangelo Mykolo bažnyčios po gausiai lankytų Šv. mišių. Skambant varpeliams karūnuotų išminčių personažai lydimi gausios mažųjų iš Marijampolės kultūros centro Vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Žolynukai“ ir Sasnavos skyriaus Vaikų ir jaunimo, šokio ir teatro studijos „Jaunuolynas“ palydos keliavo į Jono Basanavičiaus aikštę. Trys Karaliai priėję prie čia įrengtos Prakartėlės nusilenkė, taip atkartodami daugiau nei prieš porą tūkstančių metų įvykusį Betliejuje gimusio kūdikėlio Jėzaus pasveikinimą. Tarp gausaus marijampoliečių būrio šią sekmadienio popietę su Trimis karaliais sveikinosi ir Savivaldybės merė Irena Lunskienė, mero pavaduotojas Povilas Isoda, Tarybos nariai Alvydas Kirkliauskas, Darius Kemeraitis, Eugenijus Kurtinaitis,  Marijampolės skautai ir daug šeimų su vaikais.

Trijų Karalių apsilankymas Marijampolėje tampa gražia tradicija, apdovanojanti marijampoliečius, ypatingai mažuosius, džiugiomis emocijomis. Šių metų Trys Karaliai vėl džiugino autentiškais apdarais, kuriuos prieš keletą metu sukūrė marijampolietė dailininkė Birutė Labutytė. Su šia diena tradiciškai baigiasi Kalėdinis laikotarpis. Sakoma, kad nuo Kalėdų iki Trijų Karalių diena pailgėja per gaidžio žingsnį arba tiek kiek avinas pašoka į viršų… Trys karaliai atkeliavo – visas svietas uždainavo: džiaugsmo, meilės ir šviesos visiems!

Marijampolės savivaldybės administracijos

Komunikacijos skyrius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE