Pagrindinis > Regione > Mes ir įstatymas > Policija dėkoja

Policija dėkoja

Pastaruoju laiku visos (žinoma, blogos) naujienos susijusios su koronavirusu. Bet nėra to blogo, kas neišeitų į gera: kaip tik dabar pastebimas vis platėjantis sąmoningų bendrapiliečių ratas. Be abejo, skaitlingiausias sąmoningumo pasireiškimas vyksta šiomis dienomis, kai policija informuojama apie saviizoliacijos nesilaikančius (o tai reiškia – anaiptol sąmoningumu nepasižyminčius) asmenis, kuriems savęs paeksponavimas visuomenėje yra svarbiau nei išvengti ligos ar mirties. Bet šį kartą ne apie juos.

Policija ir šiuo sudėtingu laikotarpiu vykdo kasdienines funkcijas – užtikrina viešąją tvarką, tiria vagystes, pričiumpa narkotikų platintojus, vyksta pas smurtaujančius asmenis, kontroliuoja eismą ir t.t. O kai suskaičiuojame, kiek kartų apie galimai neblaivius vairuotojus kelyje policiją informavo mūsų bendrapiliečiai, norisi jiems nusilenkti! Nežinia, kiek tai susiję su karantinu (gal žmonės, būdami namuose, dažniau per langus dairosi?), bet tokių pranešimų pastaruoju metu pakankamai daug. Štai Šakių rajone esančio mažo miestelio gyventoja policijai panešė apie akivaizdžiai neblaivią dviratininkę, kuri „nuvairavo“ tiesiai į jos tvorą.  O galėjo „nuvairuoti“ gatve prieš eismą į kitą automobilį. Šį kartą dviratininkei pasisekė, tvorai – nelabai.

Kitas vyras, kuriam dėkojome už pilietišką elgesį, buvo informavęs policiją, kad tamsoje prie kelio ant grindinio sėdi galimai neblaivus vyras su dviem krepšiais. „Jis galėjo naktį tiesiog sušalti. Jį galėjo bet kas „nuskinti“ ir nuvažiuoti net nepastebėjęs“,- pasakoja policiją iškvietęs vyras.

Kartais pilietiškiems  vairuotojams kelyje įtarimą sukelia koks kvailas „pokštininkas“, kelyje bandantis parodyti „aukštą lygį“. Informavę skubios pagalbos tarnybą tel. 112 apie automobilio markę ir valstybinį numerį, piliečiai policijai įduoda į rankas „įrankį“ – vairuotojas paprastai surandamas, patikrinamas jo blaivumas, perspėjamas dėl nesaugaus vairavimo arba užfiksuojamas pažeidimas.

Vairuotojai dažnai pastebi „žalio lapo“ savininkų patirties trūkumą, keliantį pavojų kitiems eismo dalyviams. Atsakingiausieji, pastebėję, kaip jie patys sako, „garantuotai girtą“ vairuotoją, nepaleidžia jo iš akiračio, seka, nuolat informuodami policiją, kur link važiuoja įtartinas automobilis. Tiesa, ne visais atvejais įtarimą sukėlusieji vairuotojai būna neblaivūs, tačiau jie visada būna sudrausminami.

Ir dar vienas pastebėjimas – ačiū visiems, kurie po praėjusią savaitę siautėjusios audros informavote apie kliūtis keliuose –  medžius, nuvirtusius ant važiuojamosios dalies, apie elektros laidus, gulinčius netoli vienos globos įstaigos ir apie kitus rūpestį keliančius reiškinius. Kai keliuose, viešose vietose, net savo daugiabučio kieme, kiekvienas jaučiamės savo miesto, kaimo, savo valstybės šeimininkas,  tuomet ir tvarkos, ir saugumo randasi kur kas daugiau.  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE