Pagrindinis > Regione > Mes ir įstatymas > Policijos pertvarka – finišo tiesiojoje

Policijos pertvarka – finišo tiesiojoje

 

Policijos veiklos pertvarka Marijampolės apskrityje – jau finišo tiesiojoje: gruodžio 5-ąją pagal naują veiklos modelį pradeda dirbti Šakių r. policijos komisariatas, o iki Naujųjų metų – ir Marijampolės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (toliau – apskr. VPK). Nuo vasaros pertvarka vyko ir kituose apskrities policijos komisariatuose – Vilkaviškyje, Kalvarijoje, Kazlų Rūdoje, Jurbarke.

Nuolat vykstantys pareigūnų mokymai padėjo sustiprinti policijos pajėgas, kurios dabar dirba pagal naują veiklos modelį. Gyventojams aktualu tai, kad visoje Lietuvoje, taip pat ir Marijampolės apskrityje, viešose vietose yra daugiau patruliuojančių pareigūnų, daugiau dėmesio skiriama nukentėjusiems ir greičiau reaguojama į gyventojų pranešimus.

Stebime tendenciją ­- mažėja viešosios tvarkos pažeidimų, greičiau pavyksta išaiškinti nusikaltimus (pvz., Vilkaviškio r. PK pareigūnai, suvieniję viešosios tvarkos pareigūnų ir kriminalistų pajėgas, per mažiau nei parą išaiškino plėšimą, kai iš automobilio vagys pagrobė pintinę su didele pinigų suma ir kitais daiktais, išaiškintos ir automobilių vagystės).

Gyventojams gali kilti klausimas, kodėl tokia tvarka negalėjo būti taikoma anksčiau? Bendradarbiavimas vykdavo visada, tačiau kuomet į įvykį KARTU ATVYKSTA skirtingų specializacijų pareigūnai, suvieniję savo patirtį ir žinias, galima greičiau surasti „bendrą vardiklį“ ir vykdyti tyrimą bei tikėtis greitesnio nusikalstamos veikos išaiškinimo.

Išgirstame klausimų, ar pasiteisins „pagalbos mygtukai“ rajonų policijos komisariatuose (po 17 valandos budinčių pareigūnų juose nėra). Primename, jog skubiu atveju (ištikus nelaimei, įvykus eismo įvykiui ir pan.) visuomet gyventojai gali skambinti pagalbos telefonu 112 ir netrukus sulaukti atitinkamos pagalbos (medikų, ugniagesių ar arčiausiai įvykio vietos esančio policijos ekipažo).

Kviečiame gyventojus apsilankyti tinklalapyje www.policija.lt , kur yra daug informacijos apie tai, kokie pokyčiai vykdomi policijoje ir kaip tai padės užtikrinti visuomenės saugumą plačiąja prasme. Taip pat galite rasti daug vertingos informacijos policijos fb paskyroje. Jums rūpimais klausimais visada yra pasirengę padėti įvairių padalinių policijos pareigūnai (jų kontaktus rasite Marijampolės apskr. VPK tinklalapyje www.policija.lt/marijampole/.

Marijampolės apskr. VPK informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE