Pagrindinis > Regione > Mes ir įstatymas > Rezonansinė nepilnamečio mirtis Marijampolės mieste atvedė kriminalistus iki išaiškinto plataus tarpregioninio narkotikų tinklo

Rezonansinė nepilnamečio mirtis Marijampolės mieste atvedė kriminalistus iki išaiškinto plataus tarpregioninio narkotikų tinklo

Praėjusių metų rugsėjo 24 dieną Marijampolės apskrities vyriausiajame policijos komisariate buvo gautas pranešimas, kad Marijampolės mieste, viename iš daugiabučių namų esančių butų, rastas 17- mečio asmens lavonas, dėl ko pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tyrimą atliko Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai. Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai. Tyrimo metu glaudžiai bendradarbiauta su Lietuvos kriminalinės policijos biuro kolegomis.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, jog prieš mirtį nepilnametis vartojo psichotropines medžiagas, kurios buvo įgytos Kauno mieste. Gautoje specialisto išvadoje nustatyta, kad nepilnamečio mirties priežastis yra apsinuodijimas psichotropinėmis medžiagomis. Taikant neviešo pobūdžio slaptus ikiteisminio tyrimo veiksmus buvo nustatytas asmenų ratas, kurie, įtariama, elektroninėje erdvėje vykdė narkotinių/psichotropinių medžiagų prekybą naudodami bendravimo platformos TELEGRAM grupę.

Tyrimo metu surinkti duomenys rodo, kad prekiaujama buvo įvairiomis narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis, kuriomis prekyba vyko didžiuosiuose Lietuvos miestuose, už šias medžiagas atsiskaitant kriptovaliuta. Tyrimo metu nustačius minėtos grupės pagrindinius dalyvius – fizinius asmenis, bei surinkus pakankamai duomenų apie jų vykdomą narkotinių bei psichotropinių medžiagų platinimą, buvo surengta sulaikymo operacija. Operacijos metu sulaikymai buvo vykdomi Kauno ir Klaipėdos miestuose, kuriuose sulaikyti 4 asmenys, gimę: 1990, 1998, 1996 bei 1998 metais.

Kratų metu, kurios buvo atliktos įtariamųjų namuose bei konspiracinėse vietose, rasta, kaip įtariama, labai didelis kiekis galimai narkotinių ir psichotropinių medžiagų. Taip pat sulaikyta galimai labai didelio kiekio psichotropinių medžiagų siunta, įtariamųjų parsisiųsta iš Olandijos. Viso operacijos metu buvo išimta apie 10 kilogramų įvairių narkotinių bei psichotropinių medžiagų.

Įtariamiesiems įteikti pranešimai apie įtarimus dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių/psichotropinių medžiagų kiekiu (pagal BK 260 str. 3 d.). Trims įtariamiesiems buvo skirtos griežčiausios kardomosios priemonės – suėmimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE