Pagrindinis > Regione > Mes ir įstatymas > Užsienietis kontrabandininkas bandė sprukti net peršovus automobilio padangą

Užsienietis kontrabandininkas bandė sprukti net peršovus automobilio padangą

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kalvarijos policijos komisariato (toliau – Kalvarijos PK) pareigūnai 2014 m. gegužės 8 d. specialios priemonės metu Kalvarijos sav., Kastenių kaimo teritorijoje, sustabdė Lenkijos Respublikos piliečio vairuojamą automobilį, kurio salone rado 35 dėžes cigarečių „Fest“ be nustatyto pavyzdžio banderolių.

  Kalvarijos PK policijos patrulis apie 19 val. pastebėjo Kalvarijos sav., Senosios Radiškės kaimo teritorijoje, link Lenkijos Respublikos valstybinės sienos važiuojančius  du įtartinus  automobilius „Opel Vectra“ ir „Audi A6“.  Apie pastebėtus automobilius policijos pareigūnai radijo ryšiu pranešė savo kolegoms, dirbantiems Kalvarijos sav. Senosios Radiškės kaime. Ilgai netrukus, įtartini automobiliai, važiuojantys kaimo keliuku dideliu greičiu, buvo pastebėti Senosios Radiškės kaimo  Punsko gatvėje.  Policijos pareigūnai stabdė bėglius, tačiau jiems nepaklusus siekdami bėglius priversti sustoti pastatė tarnybinį automobilį skersai kelio ir  įjungė švyturėlius bei garsinį signalą. Tačiau stabdomi automobiliai pravažiavo kelkraščiu šalia policijos tarnybinio automobilio  ir, padidinę greitį, bandė sprukti Mockų kaimo link. Policijos pareigūnai, įvertinę situaciją, jog persekiojamų automobilių vairuotojai akivaizdžiai vengia sustabdyti vairuojamus automobilius,  panaudojo tarnybinį ginklą prieš transporto priemones ir peršovė vieno iš automobilių padangas. Automobiliams su Lenkijos Respublikos registracijos valstybiniams numeriais nesustojus ir po paleistų šūvių, pareigūnai toliau tęsė jų persekiojimą. Policijos pareigūnai,  nors jau ir nematydami persekiojamų automobilių, sekdami ant kelio paliktais peršautų ratų pėdsakais, toliau persekiojo  Rūdelės, Turlojiškės, Vicentiškių, Brukų  kaimų teritorijose. Ir tik Kalvarijos sav., Kestenių k. teritorijoje, pavyko pasivyti  automobili „Audi A6“ ir šonu prispausti prie kelkraščio. Sustabdyto automobilio vairuotojas suprato, kad tolimesnis pasipriešinimas yra beviltiškas ir su iškeltomis rankomis išlipo iš automobilio.

  Sustabdyto automobilio salone policijos pareigūnai rado 17498 cigarečių pakelius be nustatyto pavyzdžio banderolių, kurių vertė 131584,96 Lt. Automobilis su kroviniu buvo nugabentas į saugojimo aikštelę, o Lenkijos Respublikos pilietis, g. 1991 m., kuris ir vairavo automobilį, sulaikytas ir patalpintas į areštinę.

Dėl minėto įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal baudžiamojo kodekso 1992 str. (neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis), kurio sankcijoje numatyta   bauda arba laisvės atėmimas iki septynerių metų.

Pareigūnai ragina gyventojus nelikti abejingus ir apie daromus pažeidimus, susijusius su akcizais apmokestinamų prekių laikymu, gabenimu, naudojimu ir realizavimu, pranešti telefonais 112, Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato anoniminiu pasitikėjimo telefonu (8 343 91 260).

Marijampolės apskrities VPK Kalvarijos PK informacija

Marijampolės apskrities VPK Kalvarijos PK archyvo nuotraukos.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE