Pagrindinis > Regione > Mes ir įstatymas > Institucijų bendradarbiavimo dėka nepilnamečių nusikalstamumas Kalvarijoje mažėja

Institucijų bendradarbiavimo dėka nepilnamečių nusikalstamumas Kalvarijoje mažėja

Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus (toliau – VTAS) Kalvarijoje patarėja Erika Stankevičienė susitikusi su policijos atstovais pasidžiaugė bendradarbiavimu ir operatyviu iškylančių problemų sprendimu. Susitikimo metu aptarta viena aktualiausių temų – nepilnamečių nusikalstamumas.

„Turiu pasidžiaugti, kad 2019 metais sumažėjo tiek nepilnamečių asmenų padarytų nusikalstamų veikų, tiek administracinių nusižengimų”, – teigė Daiva Sinkevičienė, Kalvarijos policijos komisariato bendruomenės pareigūnė.

VTAS specialistų nuomone, būtent bendrų tikslų su policijos bendruomenės pareigūnais dėka, išsprendžiami Kalvarijos bendruomenės rūpesčiai, užtikrinamas sklandus policijos komisariato ir VTAS bendravimas.

VTAS specialistai dalyvavo visuose nepilnamečių apklausose policijoje, užtikrindami geriausius vaikų interesus. „Operatyviai teikėme baudžiamosioms byloms reikalingą informaciją, užtikrinome reagavimą į kiekvieną policijos pranešimą. Savo ruožtu, policijos pareigūnai, nedelsdami reagavo į VTAS pranešimus, prireikus, užtikrino ne tik vaiko, bet ir VTAS darbuotojo saugumą“, – apie sklandų bendradarbiavimą kalbėjo E. Sinkevičienė.

Šiais metais tarp Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistų ir policijos pareigūnų nekilo jokių nesklandumų, nesutarimų ar nesupratimų. Veikla vyko nuosekliai ir atsižvelgiant į abejų institucijų darbo specifiką.

Policijos atstovų nuomone, nepilnamečių nusikalstamumo mažėjimas priklauso ne tik nuo policijos prevencinio darbo, bet ir nuo vaikų gynėjų aktyvios veiklos bendraujant su vaikais ir šeimomis.

Bendruomenės pareigūnai teigė, jog labai aktualu organizuoti susitikimus su tėvais ugdymo įstaigose, kuriuose drauge dalyvauti pakvietė ir VTAS specialistus. „Yra temų, kurios niekada nepraranda aktualumo. Viena tokių temų yra smurtas, apie tai privalome kalbėtis ir aiškintis smurto prieš vaikus atvejus“, – kalbėjo E. Sinkevičienė. Todėl susitikimo dalyviai nutarė lankytis tėvų susirinkimuose ugdymo įstaigose drauge, atsakinėti į tėvams rūpimus klausimus ir gilintis į visuomenei aktualias temas.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos

prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE