Pagrindinis > Naujienos > Justas Džiugelis po susitikimo su Naujųjų Tarpučių bendruomene: „Valdžia privalo tartis su gyventojais“

Justas Džiugelis po susitikimo su Naujųjų Tarpučių bendruomene: „Valdžia privalo tartis su gyventojais“

Neseniai žiniasklaidoje nuskambėjo Marijampolės gyventojų protestas dėl Naujųjų Tarpučių mikrorajone planuojamų statyti grupinio ir savarankiško gyvenimo namų psichikos ar proto negalią turintiems žmonėms. Reaguodamas į tai Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys, Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininko pavaduotojas Justas Džiugelis susitiko su šios bendruomenės nariais, įsigilino į situaciją, išklausė gyventojų argumentų.

„Naujųjų Tarpučių bendruomenė – ne kenkėjai, kuriuos reikėtų gėdinti dėl nenoro gyventi šalia žmonių su negalia. Pasikalbėjęs su šio mikrorajono gyventojais sužinojau, kad iš principo jie naujajai kaimynystei neprieštarauja, tačiau nerimauja, nes jiems kyla daug klausimų į kuriuos nei Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, nei Marijampolės savivaldybė nesiteikia atsakyti“, – po susitikimo kalbėjo J. Džiugelis.

2,4 milijono eurų kainuojantį, iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamą projektą Marijampolės savivaldybė vykdo dėl šalies institucinės globos namų pertvarkos, tačiau socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis nemano, kad turėtų dalyvauti ieškant kompromiso šioje nelengvoje situacijoje ir visą atsakomybę palieka savivaldai. O ši neįsiklauso į gyventojų argumentus.

Naujųjų Tarpučių bendruomenės nariai piktinasi, kad su jais dėl grupinio ir savarankiško gyvenimo namų statybos nebuvo tartasi. Marijampolės savivaldybė visiškai nesirūpina mikrorajono infrastruktūra – nenutiesti keliai, nevažiuoja miesto transportas, nėra laisvalaikio ir poilsio zonų.

„Džiaugiuosi, kad visuomenės požiūris į neįgaliuosius po truputį keičiasi. Deja, galiojanti tvarka neatsižvelgia į nei į bendruomenės gyventojų, nei į žmonių su negalia interesus. Ji yra skaldanti, o ne integruojanti, todėl būtina peržiūreti. Naujųjų Tarpučių atvejis Lietuvoje ne vienintelis. Jeigu reforma bus toliau stumiama buldozerio principų, protestuojančiųjų tik daugės.“, – įsitikinęs parlamentaras.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE