Pagrindinis > Toli - arti > Kelionės > Ką pamatyti verta Egipte?

Ką pamatyti verta Egipte?

Paslaptinga Raudonoji jūra savo gylyje slepia nematomų spalvų povandeninį pasaulį, o aplinkinės auksinės dykumos, tokios kaip nesuderinami kontrastai, subtiliai papildo viena kitą. Tai Egiptas – viena pirmųjų turistinių vietų, kurias traukia smalsūs žmonės iš viso pasaulio. Jie ne tik nori savo akimis paliudyti kitos gamtos grožį, bet ir pamatyti vieną iš septynių pasaulio stebuklų – legendinio faraono paslaptis. Egipto kurortiniai miestai, tokie kaip Taba, Hurgada ar Šarm el Šeichas, yra išklijuoti aukščiausio lygio aukščiausių penkių žvaigždučių viešbučiais. Nesvarbu, ar keliaujate vienas, ar ne, tai neabejotinai suteiks jums nepamirštamų atostogų ir įspūdžių. 

Kelionės po Egiptą yra populiarios poilsiautojų, jie patvirtino, kad  gali nusipirkti aukščiausios klasės atostogas už gana mažą kainą. „Viskas įskaičiuota“ paketas leidžia nesijaudinti, kur pavalgyti, nes viešbučio restorane pristatoma Egipto ir Rytų virtuvė. Pamatysite gražius pilvo šokėjus, šokančius rytietiškos muzikos, asketų ir jaudinančių „Naruto“ pasirodymų ritmu. Beta.lt ragina įsigyti kelionę kuo greičiau, nes tuomet visą atostogų paketą įsigysite daug pigiau. 

Ką aplankyti Egipte kelionės metu:

– Ibn Tulumo mečetė buvo pastatyta tarp 876 ir 879 metų ir yra viena iš seniausių mečečių Kaire. Jos klientas yra Egipto generalgubernatorius Yddi Lunas. Mečetėje yra vidinis kiemas, kurio viduryje yra holas, o kiekvieną salę iš visų pusių supa sienos. Šis minaretas turi spiralinius išorinius laiptus, panašius į garsųjį Samaros minaretą, tikriausiai pastatytą po kelių šimtmečių.

– Dahabas yra maždaug 85 kilometrus į šiaurę nuo Šarm el Šeicho Akabos įlankoje, netoli pietinio Sinajaus pusiasalio. Dahabas yra izoliuotas pajūrio kaimas, 1980-aisiais tapęs hipių susitikimo vieta. Vėliau tai tapo dar vienu kurortu, kuriame buvo pigios nakvynės vietos ir laisve pagrįstas gyvenimo būdas. Banglentės, nardymas, jodinėjimas kupranugariais ir jeepais yra vienos populiariausių vietų Raudonojoje jūroje.

– Egipto muziejus yra viena iš svarbiausių lankytinų vietų Kaire, kurioje yra bent 120 000 senovės Egipto artefaktų. Muziejus turi dvi pagrindines dalis: pirmą aukštą ir antrą aukštą. Pirmajame aukšte yra daug rašytinių medžiagų ir monetų, kurias naudojo senovės egiptiečiai. Antrasis aukštas yra dviejų paskutinių senovės Egipto dinastijų kultūros reliktai, o iš Karalių slėnio atkasta daugybė kultūros relikvijų. Svarbiausi įvykiai yra Tutanchamono kapas ir Karališkoji mumijos kambarys, kuriame yra 27 faraonų epochos karališkos mumijos.

– Karalių slėnis netoli Luksoro yra beveik 500 metų senumo slėnis nuo XVI iki XI a. PR Krypton mauzoliejus buvo pastatytas Naujosios Karalystės karaliams ir privilegijuotiems didikams. Slėnyje yra 63 kapai. Jų dydis svyruoja nuo paprastos duobės iki didelio komplekso, kapo, kuriame yra daugiau nei 120 kambarių. Karališkosios kapinės puoštos egiptiečių mitologinėmis scenomis ir jose parodomos to laikotarpio tradicijos bei laidotuvių ritualai. Senovėje manyta, kad visi kapai buvo atidaryti ir apiplėšti, išskyrus garsųjį Tutanchamono kapą.

– Raudonoji jūra netoli Egipto pakrantės yra viena gražiausių nardymo vietų pasaulyje. Raudonoji jūra garsėja įspūdingu matomumu ir kai kuriomis egzotiškomis jūrų ypatybėmis. Didelė koralinių rifų teritorija gyvena tūkstančiams skirtingų jūrų gyvybių, ši jūros zona unikali narams. Raudonosios jūros paplūdimio kurortas yra abipus jūros, rytinėje pusėje ir dalis Sinajaus pusiasalio yra istorinis Šarm el Šeichas ir jo nauji hipių namai – Dahabas. Vakarinėje Raudonosios jūros pakrantėje yra gana senas ir turistinis Hurgada bei keli nauji kurortiniai miestai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE