Pagrindinis > Namai > Būstas > Kokios detalės suteikia namams jaukumo?

Kokios detalės suteikia namams jaukumo?

Rudenį, žiemą ypač norisi jaukumo namie. Jis dažniausiai visiems asocijuojasi su asmeniniais akcentais ir dekoratyvine apdaila. Šiame straipsnyje siūlome keletą paprastų idėjų, kurios suteiks namams dar daugiau jaukumo.

Ant sienų – meno kūriniai

Vienas iš didžiausių kaltininkų, dėl kurių namams trūksta jaukumo, yra tuščios sienos. Paprasčiausias būdas jas pagyvinti ir sukurti jaukesnę aplinką – papuošti sienas meno kūriniais. Įvairių paveikslų, nuotraukų, spaudinių ar kitos kūrybos dydis turėtų būti pasirinktas atsižvelgiant į sienos mastelį. Taip pat reikėtų užtikrinti, kad kūriniai nebūtų pakabinti per aukštai. Skoninga yra derinti didelius kūrinius su mažesnių kūrinių grupėmis, eksperimentuoti su stiliais ir medijomis. Jei pasirinktas elementas turės ir asmeninę vertę, jaukumas tik dar labiau padidės. Jeigu nesinori leisti pinigų paveikslams ar spaudiniams, galite sieną papuošti atspausdintomis gražiausių asmeninių akimirkų nuotraukomis.

Nuotaikos praskaidrinimui – augalai ir džiovintos gėlės

Nėra tamsaus kampo ar atšiaurios lentynos, kurių nebūtų galima praskaidrinti trupučiu žalumos. Augalai suteikia ramybę ir ryšį su gamta, kurio taip trūksta gyvenant mieste. Augalai gali padėti atsikratyti toksinų ir išvalyti orą, o kai kurie jų sukurs natūralų malonų kvapą namuose.

Didelėms erdvėms labiausiai tiks masyvūs vazoniniai augalai ir medeliai. Stalviršius puikiai papuošia gyvų gėlių kompozicijos arba sukulentai, o mažų kaktusų kolekcija žaviai atrodys ant palangės. Svarbu atsižvelgti ir į tai, kokioje vietoje ruošiatės statyti augalus. Neapšviestame rūsyje augalai, kuriems reikia daug saulės šviesos, neaugs, o tie, kurie mėgsta vėsesnes vietas, gali išdžiūti, jei bus palikti karštyje.

Jei nenorite prisiimti atsakomybės augalų rūpinimusi, puiki išeitis – džiovintos gėlės. Vaza su džiovintais žiedlapiais nuostabiai atrodys bet kurioje vietoje. Šiam dekoro elementui sukurti puikiai tinka levandos, hortenzijos ar eukaliptai.

Minkšti kilimėliai ir šlepetės

Jei jaučiate, kad nykios ar negražios grindys gadina visą kambario įvaizdį, tai lengvai galima pataisyti su kilimėliais. Stilingas kilimas ne tik suteiks gyvumo, jaukumo ir šilumos patalpai, bet ir papildomą patogumą kojoms. Kilimėliai taip pat padeda pagerinti akustiką namuose, kuriuose yra daug kietų paviršių. Kilimo dydis, forma ir spalvos priklauso nuo kambario interjero, tačiau dažniausiai siūloma rinktis pakankamai didelį kilimą – tokį, kad bent pusiau tilptų po baldais. Jei norite sutaupyti ir nepirkti didelio kilimo, apsvarstykite galimybę strateginėse vietose, pavyzdžiui, prie lovos ar po kavos staliuku, sluoksniuoti mažesnius kilimus.

Patogumą kojoms sukuria ir minkštos šlepetės. Laikykite jas prieškambaryje, kad vos įėję į namus galėtumėte įsispirti į jas ir atsipalaiduoti po dienos darbų.

Švelnus apšvietimas

Šviesos šaltinių papildymas ar sluoksniavimas gali visiškai pakeisti kambario atmosferą. Griežtas, fluorescencinis viršutinis apšvietimas netinka, jei siekiama jaukumo. Vietoj to galima rinktis LED lemputes, lempučių girliandas ir žvakes. Stalinės lempos gali tapti puikiu akcentu valgomajame ar prieškambaryje. Ankštose svetainėse patariama naudoti toršerą su pagrindu, kurį galima pakišti po sofa, kad sutaupytumėte vietos.

Ir aromatinės, ir paprastos žvakės akimirksniu sukuria malonią atmosferą. Jų būna įvairių dydžių, formų, spalvų ir kvapų, tad yra paprasta išsirinkti sau tinkamiausią. Stilingai ant stalelio ar lentynos atrodo viena stambi žvakė, apsupta kelių mažesnių.

Pagalvėlės, pledai ir užuolaidos

Pagalvėlės ir pledai – bene svarbiausias akcentas kuriant namų jaukumą. Ant sofų galima padėti po 2-3 skirtingų dydžių pagalvėles. Geriausia, kad jos būtų skirtingų tekstūrų arba raštų, bet kartu stilingai papildytų viena kitą. Pagalvėlės puikios tuo, kad galima keisti jų užvalkalus, atsižvelgiant į kambario išvaizdą, atmosferą ir sezoninį stilių. Be to, keičiant užvalkalus paprasta išmokti derinti skirtingus raštus. Šaltuoju metų laiku užvalkalams patariama rinktis medžiagas, kurios sulaiko šilumą, pavyzdžiui, flanelę ar džersį.

Nepamirškite šalia padėti ir pledų, kad būtų į ką jaukiai susisupti. Vienos jaukiausių – stambaus mezgimo antklodės, kurios suteikia šiek tiek tekstūros erdvei. Nebijokite maišyti pledų spalvas. Neutralioms paletėms puikiai tiks juoda ar anglies pilka, o šiltų spalvų – sodri oranžinė, raudona ar garstyčių geltona. Pledai ir pagalvėlės gali pasitarnauti slepiant negražias sofų, fotelių ar kitų baldų vietas ir suminkštinti griežtas, tiesias linijas paprasčiausiai užmestos ant aštraus kampo.

Plonas linines užuolaidas žiemos mėnesiais patariama iškeisti į aksomo arba bet kokias sunkias užuolaidas, pasižyminčias termo pamušalu. Jos ne tik suteiks erdvei jaukumo, bet ir iš tikrųjų izoliuos kambarį, nes naktį neleis šaltam orui prasiskverbti pro nesandarius langus.

Gražiai sudėliota knygų lentyna

Neatsiejama jaukaus interjero detalė yra knygų lentyna. Ją įkomponuoti galima bet kokiame kambaryje, papuošti tuščią sieną ar įtvirtinti virš židinio. Lentynoje galima gražiai sudėlioti mėgstamiausias, dažnai skaitomas knygas arba atsižvelgti į nugarėlių dizainą. Pačią lentyną galima papuošti lemputėmis, augalais, nuotraukų rėmeliais ar mielais niekučiais. https://www.vaga.lt/ knygos ne tik atrodys skoningai, bet ir kurstys norą skaityti.

Knygų lentynos, raštuotos pagalvėlės, minkšti kilimai – tai klasikinės detalės, kuriančios jaukumą namuose. Derėtų nepamiršti ir lempučių girliandos bei storo pledo, kad žiemos vakarus norėtųsi leisti namuose, patogiai įsitaisius su gera knyga. O kur dar įvairūs meno kūriniai, nuotraukos ir džiovinti žiedlapiai – kurdami jaukumą namuose, leiskite pasireikšti asmeniniams norams ir fantazijai.

Daugiau: Girlianda – užuolaida

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE