Pagrindinis > Naujienos > Renatos pomėgiai ir žavi, ir stebina

Renatos pomėgiai ir žavi, ir stebina

Rašinyje apie neeilinius marijampolietės Renatos Baudytės konditerinius gebėjimus (skaitykite ČIA) dar pažadėjau papasakoti apie kitus šios darbščios ir itin kruopščios bei talentingos moters pomėgius. Kaip minėjau, Renata būdama kūrybinga asmenybe domisi ne vien konditerija. Jai nesvetimos įvairios kitos veiklos, ji  nuolat kažko ieško, bando atrasti save kitose srityse, nepraleidžia progos sudalyvauti mokamuose bei nemokamuose į Marijampolę atvykstančių meno žmonių rengiamuose mokymuose, taip pat įvairiuose kursuose, kurie vyksta Kaune ar Vilniuje.

Antai prieš kurį laiką ji mokėsi kurti taškavimo technika akrilo dažais ant drobės ir/ar kartono įvairius meniškus gaminius: paveikslus, rankines, staltieses, pagalvėlių užvilkimus. Iš epoksidinės dervos lieti gražius, įvairiaspalvius skirtukus knygų puslapiams, piramides, pakabukus raktams, stebėtinai gražius karolius, apyrankes, auskarus ir kitus papuošalus, skirtus moterims. Visą šį tikrai įstabų grožį sukurtą Renatos Baudytės rankų bei talento dėka matote rašinio nuotraukų galerijoje.

Apžiūrinėdamas įvairius pašnekovės darbelius paklausiau jos, kur galima visa tai nusipirkti. Atsakymas nustebino. Sunku patikėti, bet pasirodo šiais, „visuotinės komercijos“ laikais Renata daugumą savo darbų dovanoja draugams ir pažįstamiems įvairioms progoms pasitaikius. Beje, visai neseniai Renatos gyvenime įvyko dar vienas įvykis, ji lankė masažo kursus ir juos baigė. Gavo atitinkamą kvalifikaciją patvirtinantį pažymėjimą.

Būdama ramaus būdo ir santūri, ji neužsiima savireklama, tad įkyriai „nesivaidena“ „Facebook‘e“, taip pat nesiveržia bendrauti ir su žiniasklaida. Ją reikėjo „atrasti“. Džiaugiuosi, kad man pavyko padaryti tai. Ne veltui liaudies išmintis sako, jog dideli darbai dirbami tyliai…

„Mėgstu kurti rankdarbius taškavimo technika ant drobės. Kai pirmą kartą pamačiau šiuos paveikslus sukurtus naudojant taškavimo techniką, man tai buvo kažkas tokio vau… Ja galima kurti didesnius ar mažesnius paveikslus, šią techniką naudojant galima sukurti ir gražias rankines, pagalvėlių užvilkimus, staltieses bei kita. Aš kol kas kuriu tik paveiksliukus, o visi kiti nuotraukose matomi taškavimo technika atlikti darbeliai – staltiesės, servetėlės, pagalvėlių užvilkimai, rankinės yra mano mokytojos, kaunietės Jūratės Beniuškevičienės kūryba.

Turėdama laiko ir esant įkvėpimui gaminu papuošalus moterims iš epoksidinės dervos, įkomponuojant į juos pačius netikėčiausius, bet patraukliai atrodančius „inkliuzus“. Auskarai, karoliai apyrankės, skirtukai knygoms, raktų pakabukai, padėkliukai po puodeliais ar taurėm jau daugelį metų yra mano kūrybos meniu.

 Pirmą kartą tokių papuošalų pavyzdžius pamačiau pas sesers Kristinos draugę Renatą, kuri juos kūrė iš įvairių akmenėlių ir polimerinio molio. Man jie labai patiko, tad susigundžiau ir aš pamėginti kažką sukurti savo. Kiek vėliau „youtube“ pamačiau ką galima padaryti iš kitų medžiagų. Ant mano darbo stalo atsirado gaminiai iš epoksidinės dervos inkrustuoti įvairiausiomis kriauklelėmis, koralais, džiovintomis gėlėmis, net džiovintomis apelsinų žievėmis ir kitomis netikėčiausiomis medžiagomis.

Gamybos, o gal tiksliau kūrybos procesas užtrunka ilgokai, kartais net savaitę, tačiau gaunamas rezultatas, patiriamas pasitenkinimas kūryba kuriant grožį tikrai vertas šito. Visus darbus atlieku pati, tam reikalui turiu visus reikiamus instrumentus bei įrankius“, – pasakoja Renata Baudytė.

 Nuotraukos autoriaus ir iš Renatos Baudytės asmeninio archyvo.

Renata Baudytė
lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE