Pagrindinis > Naujienos > Latvijos autokroso čempionas gyvena Marijampolėje!

Latvijos autokroso čempionas gyvena Marijampolėje!

Nepatikėsite, bet tai tiesa. Garsindamas Lietuvos ir gimtosios Marijampolės vardą Baltijos šalių ir Latvijos Respublikos autokroso 2023 metų čempionate XTM „MINI BAGI“ automobilių klasėje, juo tapo Marijampolės “Ryto” pagrindinės mokyklos trečios „C“ klasės moksleivis Kristupas Pilipavičius.

Kristupas yra žinomos marijampoliečių automobilių kroso meistrų dinastijos –  SSRS autokroso čempionatų daugkartinio nugalėtojo „krokodilų“ klasėje, Vytauto Pilipavičiaus, jo sūnų Dainiaus ir Audriaus Pilipavičių, taip pat tapusių Baltijos šalių autokroso čempionatų laimėtojais, Kristinos ir Dainiaus Pilipavičių sūnus.

Beje, šių metų Latvijos autokroso čempionate, „XTREME BAGI JUNIOR“  automobilių klasėje startavo ir Kristupo  pusbrolis Agnius Pilipavičius, Rolandos bei Audriaus Pilipavičių sūnus, bet dėl techninių nesklandumų varžybų trasoje jam teko tenkintis šeštąja vieta.

Tad susumavus šių metų sezono varžybų rezultatus Latvijos autokroso čempionato visuose etapuose, beje, paskutinis, ketvirtasis, iš jų įvyko rugsėjo 16 dieną Plungės autodromo trasoje, paaiškėjo, jog Kristupas savo automobilių klasėje lenktyniavo geriausiai.

Lapkričio 4 dieną Latvijoje, didingos ir daug  istorinių įvykių menančios Jelgavos pilies, o tiksliau Kuršo ir Žiemgalos hercogų rūmuose, suprojektuotuose garsaus Rusijos caro dvaro architekto Frančesko Bartolomeo Rastrelio vykusios iškilmingos ceremonijos metu Kristupas buvo apdovanotas 700 eurų piniginiu prizu, aukso medaliu ir nugalėtojo taure. Čempionato nugalėtojai, tarp kurių ir Kristupas Pilipavičius, taip pat  sulaukė nemenko Latvijos televizijos bei kitos žiniasklaidos dėmesio.

Gaila, bet Lietuvoje panašaus renginio surengti niekaip nepavyksta, o štai „braliukai“ latviai, būdami net kažkiek ekonomiškai silpnesni už mus vis tik padaro tai…

Kalbintas jaunojo lenktynininko tėtis Dainius pastebėjo, jog sūnaus paruošimas dalyvavimui autokroso varžybose – brangiai kainuojantis malonumas. Apskritai automobilių sportas viena iš brangiausių sporto šakų, tačiau nežiūrint į tai  Latviai bei Estai kažkaip sugeba rasti pinigų jam remti. Todėl šiose šalyse automobilinio sporto populiarumas itin didelis, ko nepasakysi apie Lietuvą. Bent jau kol kas.

„Patikimas mini bagis kainuoja nemenkus pinigus, o kur dar varžybų ir treniruočių metu lūžtančių detalių bei benzino kaina, starto mokesčiai, šimtai kilometrų įveiktų vykstant į varžybas su pakrautu sunkvežimin mini bagiu bei visa kita amunicija. Žodžiu norint sudalyvauti varžybose per sezoną tenka pakloti nemenką apie 10 tūkstančių eurų sumą. Marijampolės savivaldybė pasiruošimui varžyboms ir dalyvavimui jose skyrė šiemet 1500 eurų. Tai tikrai nedaug, bet ačiū ir už tai…“ – kalbėjo Dainius Pilipavičius.

Tėčio išsakytoms mintims pritarė ir sūnus, jaunasis čempionas Kristupas:  „Jei ne tėvų piniginė parama, tėčio įžvalgūs patarimai kiekvieno čempionato etapo starto metu, bagio techninė priežiūra ir remontas – iškovoti pergales sudėtingose lenktynių trasose tikriausiai nebūtų pavykę. Labai jau nuožmi buvo konkurencija. Esu labai dėkingas tėvams, kad patikėjo manimi“.

 Beje, tai ne vienintelis Kristupo titulas iškovotas šių metų sportinio sezono metu. Jis tapo ne vien Latvijos čempionu, taip pat ir Lietuvos autokroso čempionato XTM „MINI BAGI“ automobilių klasėje dar ir Lietuvos vicečempionu.

Paklausus nugalėtojo, ar nebaisu išvažiuoti į lenktynių trasą esant sudėtingoms oro sąlygoms, kai aplink tiek daug konkurentų, taip pat trokštančių laimėti, skrieti dideliu greičiu tikslo link, Kristupas šyptelėjęs tarė: „Ne,  nebaisu. Vairuoju bagį nuo penkių metų, o į lenktynių trasą pirmąjį kartą išvažiavau būdamas šešerių. Per tuos kelerius metus jau įgijau nemažai patirties.  Lenktyniavimas man azartas teikiąs  malonumą bei didelį adrenalino pliūpsnį. Skriejant lenktynių trasa atsiranda neapsakomas noras nugalėti varžovus bet kokia kaina. Labai norėčiau, jei, žinoma, mane lydės sportinė laimė ir leis sveikata, ateityje sudalyvauti garsiosiose pasaulyje lenktynėse – Dakaro ralyje ir  taip garsinti Lietuvos vardą“, – sakė nemenkų ambicijų turįs vaikinukas. Tad palinkėkime jam sportinės sėkmės.

Besiruošiantį būsimiems startams Kristupą Pilipavičių dažnai galima pamatyti skriejantį savo “bolidu” Marijampolės autodromo trasoje, deja, dar ne visai tinkamai įrengtoje. Dėl didelio užimtumo, bendravimui su draugais ir kitiems maloniems vaikystės užsiėmimams sportininkui laisvalaikio lieka ne tiek jau daug. Kristupas taip pat minėjo, kad jį supranta bei palaiko  sportinėje veikloje ir jo mokytoja Birutė Gustienė.  

Nuotraukos V. Karsoko ir iš K. Pilipavičiaus albumo.

Padėka čempionato organizatoriams Kalbėtojų tą vakarą buvo daug... Salės vaizdas Šauniausia pokylio dalyvė... Nugalėtojų moterys... Tėtės glėbyje saugu... Sveikinimai vakaro dalyviams Kokia šventė be muzikantų... Sveikinimai vakaro dalyviams Nugalėtojams salė plojo atsistojusi... Pokalbis su veteranu Jelgavos rūmų salė buvo pilnutėlė garbingų svečių Sveikinimai iškilmingo vakaro kaltininkams Pokylio surengto Latvijos autokroso čempionato nugalėtojų garbei bei jų apdovanojimo ceremonijos dalyviai Sveikinimai iškilmingo vakaro kaltininkams Latvijos autokroso čempionato nugalėtojai mini bagių klasėje. Kristupas Pilipavičius centre Kristupas Pilipavičius (centre) su čempionato prizininkais Pokylio surengto Latvijos autokroso čempionato nugalėtojų garbei dalyviai Kristupas Pilipavičius (centre) su čempionato prizininkais Viešnia... Visos taurės dar neišdalintos... Vieno iš čempionato etapų nugalėtojai Didingi Jelgavos pilies rūmai Dainius ir Kristina Pilipavičiai su sūnumi Kristupu Jelgavos rūmuose po apdovanojimo Lietuvos autokroso čempionato nugalėtojai bei prizininkai MINI BUGGY klasėje Dainius ir Kristina Pilipavičiai su sūnumi Kristupu Lietuvos autokroso čempionato nugalėtojų pagerbimo ceremonijoje Kristupas Pilipavičius Lenktynių trasoje Lenktynių trasoje Startui pasiruošę Pusbroliai Agnius ir Kristupas Pilipavičiai su  seneliu Vytautu, daugkartiniu SSRS čempionu Šampanas nugalėtojams lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE