Pagrindinis > Žmonės > Saviraiška > Vienintelė šalyje kūdikių masažo instruktorė gyvena Vilkaviškyje

Vienintelė šalyje kūdikių masažo instruktorė gyvena Vilkaviškyje

 

– Pati esu mama ir žinau, kaip kūdikiui svarbu prisilietimai, – sakė kūdikių masažo instruktorė.

Naujas verslas

Vilkaviškietė Inga Ciesiūnė ketina imtis visiškai naujo mūsų šalyje verslo ir mokyti kūdikių tėvelius savo atžalų masažo meno. Ši jauna moteris – vienintelė šalyje Tarptautinės kūdikių masažo asociacijos patvirtinta kūdikių masažo instruktorė.

– Šiuo metu auginu du sūnelius. Gyvendama Airijoje lankiau tokius kursus, kai mano pirmagimiui buvo keli mėnesiai, – pasakojo I. Ciesiūnė. – Kai po poros su trupučiu metų susilaukiau antrojo kūdikio, ėmiau ieškoti sau panašios veiklos. Turiu socialinės edukologijos bakalauro ir sociologijos magistro laipsnį – šita sritis tarsi „surišo“ abu mano laipsnius ir labai man tiko. Tad dabar esu sertifikuota kūdikių masažo instruktorė.

Pirmoji ir vienintelė šalyje

Pasak jaunos moters, kad ir kaip būtų keista, į Lietuvą šio dalyko niekas dar „neparvežė“. Tad Inga – vienintelė šios srities žinovė šalyje ir savo patirtį ketina pradėti skleisti nuo Vilkaviškio, taip pat važinėti į Kauną, Marijampolę ir pagal galimybes – į kitus miestus.

Gilios šaknys

Tarptautinės kūdikių masažo asociacijos tikslas –  propaguoti sveiką prisilietimą ir bendravimą per mokymąsi ir aplinkos tyrinėjimą. Prisilietimo naudingumas jau buvo žinomas 3 tūkst. metų prieš Kristų, kai Kinijoje kūdikiai būdavo masažuojami tam, kad išvengtų ligų. 2300 m. pr. Kr. Egipto fiziologų dokumentuose yra užuominų apie masažo privalumus mažyliams. Tūkstančius metų gyvavusi teorija ir praktika 1940–1960 metais buvo sugriauta kažkieno sugalvotos naujovės, jog kūdikis turi augti nelepinamas, t. y. nenešiojamas, neglostomas ir būdamas vienumoje. Tuomet plito mada palikti vaikus vienus, kol šie išsiverks ir išmoks užmigti patys, be jokio tėvų prisilietimo ar kitokio įsikišimo.

Kūdikių vienatvė

20 metų trukusi „kūdikių vienatvė“ pamažu pasitraukė. O apie 1970 metus kūdikių mokymo per prisilietimus mokslą į Vakarus atvežė Kolorado valstijoje gyvenusi Vimala Makliue (Vimala McClure), kuri anksčiau dirbo Šiaurės Indijos našlaičių namuose. Parveždama tūkstančius metų kauptą Rytų patirtį ir mokydama to vakariečius, V. Makliue sakė norinti prisidėti prie žmonijos gerovės.

Iš pradžių moteris „prisilietimo meno“ mokė pati, vėliau ji sukūrė ištisą programą, paremtą indų mokslu, švedų pasiekimais šioje srityje, refleksologų atradimais, taip pat joga. Pagal šią programą V. Makliue ėmė mokyti kitus žmones, kuriems perteikė savo sukauptas žinias. Šie žmonės tapo kūdikių masažo instruktoriais. Jie dabar dirba daugiau nei 40 pasaulio šalių. Kol kas vienintelė ir pirmoji tokia Lietuvoje yra I. Ciesiūnė. Kursus ji baigė Airijoje, kur kūdikių masažas propaguojamas jau ištisą dešimtmetį, o tokių instruktorių ten yra kiekviename nedideliame kaimelyje. Nors airių moterys motinystės atostogų turi mažiau negu pusmetį, jos noriai eina iš namų su kūdikiais ir dalyvauja tokiuose masažo užsiėmimuose. Užsienyje jie labai populiarūs, nes pastebėta, kad tinkamai liečiamas, glostomas, masažuojamas kūdikis geriau vystosi, būna sveikesnis.

Galimybės – plačios

– Manau, kad pas mus tai irgi turėtų prigyti, nes Lietuvoje mamytėms sudaryta galimybė labai ilgai būti su savo kūdikiais. Jos visą tą laiką prabūna namuose ir dažnai neturi su kuo ir kur pabendrauti. Pripažinkime, kad pas mus vietų, kur galėtų ateiti tėveliai su mažais vaikais, praktiškai nėra, – kalbėjo I. Ciesiūnė.

Instruktorė teigė, kad tokie užsiėmimai – puikus būdas susipažinti tėveliams, auginantiems panašaus amžiaus vaikus. Mat kūdikių masažo užsiėmimai skirti vaikams iki 1 metų. Pasak Ingos, tai yra „superkokybiškas“ mamos ir vaiko ar tėtės ir vaiko kartu praleistas laikas. Jauna mama į vieną užsiėmimą galėtų pakviesti iki 5 mamyčių ar tėvelių su kūdikiais iki 1 metų amžiaus. Tam yra skirtos patalpos miesto centre. Galimi ir individualūs užsiėmimai.

Kol kas susitikimuose su jaunais tėveliais Inga pasakos apie savo įgytą patirtį. Vėliau prasidės užsiėmimai.

Renkasi gimtinę

– Nuo Vilkaviškio pradedu ne vien todėl, kad pati esu vilkaviškietė, – sakė I. Ciesiūnė. – Tiesiog manau, kad čia jaunų mamų izoliacija yra labai didelė ir užsiėmimų joms praktiškai nėra. Tad pirmiausia norėčiau padėti savo krašto mamytėms. Juk dažnai jos praeina viena pro kitą stumdamos vežimėlius, tačiau nedrįsta užkalbinti, pakviesti pasivaikščioti kartu. O tokie užsiėmimai – puiki proga nesivaržant užmegzti kontaktus ir išmokti prisilietimais ar net žvilgsniu gydyti savo kūdikį tiek fiziškai, tiek dvasiškai, rasti su mažyliu ryšį, kuris lydės jį visą gyvenimą.

Mėta JURGUTYTĖ

Nr. 1, 2012 m. gruodžio 8–14 d.


 

 

 

 

 

 

 

Komentaras “Vienintelė šalyje kūdikių masažo instruktorė gyvena Vilkaviškyje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE