Pagrindinis > Žmonės > Saviraiška > Deividas Albušis: „Mane užaugino sportas!“

Deividas Albušis: „Mane užaugino sportas!“

 

Jau ne pirmi metai iš eilės dvidešimt dvejų metų amžiaus marijampolietis Deividas ALBUŠIS štangos spaudimo gulomis rungtyje yra absoliutus Lietuvos čempionas tarp visų svorio ir amžiaus kategorijų ir 5 metai Lietuvos čempionas jėgos trikovės srityje savo svorio kategorijoje (iki 105 kg). Jėgos trikovė – galiūnų bazinis sportas. Šį sportą (jau iš jo pavadinimo suprantama) sudaro trys rungtys: štangos spaudimas gulomis, pritūpimas su štanga ir štangos atkėlimai nuo žemės.

Autoritetas – brolis

Deividas kilęs iš Paežerių kaimo, Vilkaviškio rajono, jau 10 metų gyvenimą kuria Marijampolėje. Nuo pat mažens trikovės čempioną žavėjo tvirtas kūnas ir dideli žmonės. Vaikystėje savo aplinkoje Deividas turėjo sau pavyzdį, siekiamybę, autoritetą – vyriausią brolį, kuris dabar yra karininkas. Šiuo metu sportininkas jau yra ne tik pasivijęs savo vyriausiąjį brolį, bet ir jį pralenkęs. Iš brolio visada buvo jaučiamas didelis palaikymas, kai tuo tarpu tėvai prieštaravo dėl sūnaus pasirinkimo, jaudindamiesi dėl jo sveikatos. Deividas pradėjo sportuoti sau, negalvodamas apie jokias varžybas ar aukštus pasiekimus. Trejus metus sportavo namų sąlygomis, o išėjęs gyventi į Marijampolę (pas tą patį vyriausiąjį brolį) pradėjo jau rimtai žiūrėti į sportą ir lankyti treniruotes (treneris Audrius Vosylius). Prieš 7 metus pirmą kartą sudalyvavęs varžybose Deividas iš karto išsikovojo Lietuvos čempiono titulą!

Aukšti pasiekimai yra sunkių treniruočių vaisius

Puikius rezultatus jėgos trikovės sporte Deividui atnešė sunkios ir ilgos kasdieninės treniruotės. Per dieną sportui jis skiria 4 – 5 valandas. O ir treniruotės yra subalansuotos: visą kūną sportininkas stengiasi „sudėti“ į dvi dienas. Vieną dieną yra daromi pratimai nugarai ir kojoms, kitą – krūtinei ir pečiams. Jėgos pratimai atliekami kasdien. Tačiau treniruotės intensyvumas priklauso nuo sezono. Žiemą nuo sausio mėnesio iki kovo poilsiaujama. Tai nereiškia, kad treniruotės nevyksta visai, tik jos būna daug lengvesnės: tuomet treniruočių metu save išnaudoji sportui tik apie 40%. Visais kitais mėnesiais jau dažnai vyksta varžybos (dažniausiai kas savaitgalį), todėl treniruočių intensyvumas būna apie 90%.

Tikslas – galiūnų sporto čempiono titulas

Net laisvu laiku sportuojantis vaikinas jau ir taip pasiekęs Lietuvos čempiono titulą turi dar daug tikslų sporto srityje. Jau dabar jėgos trikovės sporte jis yra pasiekęs rekordų. Štangos spaudimo rungtyje 249 kg, jaunimo amžiaus grupėje pritūpimo su štanga rungtyje 315 kg ir bendra jėgos trikovės suma (sudėjus visas tris rungtis) 845,5 kg. Tai yra auščiausi pasiekimai visoje Lietuvoje. O ir taip verta susimąstyti, koks žmogus turi būti stiprus, kad iškeltų kelis šimtus kilogramų svorio… Tolesni Deivido planai – galiūnų sportas, kuris dažniausiai prasideda nuo 30 metų. Ir ten jis tikisi tik geriausių rezultatų, kuriuos atneša tik stipri valia ir sunkus darbas.

Pasinėręs į jėgos trikovės sportą ir pasiekęs labai aukštų rezultatų, Deividas pradėjo jausti pagarbą iš aplinkinių žmonių. Tačiau didžiausio palaikymo vaikinas tikisi iš pačių artimiausių žmonių: tėvų ir gyvenimo draugės. Sportas, išugdęs didelę jėgą, pranašumą prieš priešininkus, pasitikėjimą savimi, Deividą tiesiog užaugino. Ne vien padidėjusia kūno mase, bet ir mąstymu, požiūriu į gyvenimą. „Anksčiau viskas atrodė labai lengva, paprasta, mažai kas rūpėjo, o pradėjęs sportuoti suaugau. Pradėjau į viską žiūrėti rimčiau, kaip suaugęs žmogus“, – pasakoja Deividas.

Raminta GRIGAITYTĖ

Asmeninio albumo nuotraukos.

Nr. 34 (38), 2013 m. rugpjūčio 24–30 d.

2 komentarai(-ų) “Deividas Albušis: „Mane užaugino sportas!“

  1. Gal cempione paminetum apie savo apgavystes ir pabegimus surinkus pinigus uz brokuota darba UK bei grasinimus susidoroti uz pazadeta paviesinima ? Intensyviai ieskome daugiau nukentejusiu nuo sito ”garbingo sportininko ” nes zadame imtis visu imanomu teisiniu veiksmu uzkirsti tokiu veikeju veikla .Prasau palikite savo kontaktus ja norite susisiekti

  2. Mane irgi užaugino sportas, kuris dabar jau lyg įaugęs į kraują. Nuo mažumės judėjęs, net negalvojau į kur stoti ir kokią kryptį pasirinkti, visuomet norėjau padėti tiems, kurie nejuda, padėti išsiugdyti įpročius, atstatyti judėjimo galimybes. Kineziterapija keičia žmones, esu laimingas, galėdamas padėti. Gaila, kad tiek žmonių nejuda..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE