Pagrindinis > Namai > Rankdarbiai > Pavasario mozaika

Pavasario mozaika

Šį kartą siūlau jums pabandyti padėlioti mozaiką. Ši technika tikrai nėra labai sudėtinga, labiausiai reikia vaizduotės ir fantazijos. Iš pradžių pabandykite sudėlioti nedidelį plotą, o jeigu jau patiks – galimybės beribės. Sėkmės!

1. Pirmiausia jums reikės pasirinkti daiktą, kurį dekoruosite mozaika. Tai gali būti medinė dėželė, padėkliukas ar bet koks kitas jūsų pasirinktas gaminys. Aš pasirinkau medinę apvalią dėžutę.

2. Mozaikos nepadarysite, jeigu neturėsite įvairių smulkių elementų. Tai gali būti stiklo gabalėliai, akmenukai, plastiko kvadratėliai ar net lėkščių šukės. Galima jau paruoštų mozaikos detalių įsigyti parduotuvėse, prekiaujančiose rankdarbiams skirtomis priemonėmis.

3. Mozaikai galima naudoti ir kiaušinių lukštus, baltus ar dažytus. Tačiau dėliojant mozaiką iš kiaušinių lukštų reikia daugiau kruopštumo ir atidumo, nes lukštai yra gaubti ir gana greitai lūžta.

4. Savo pasirinkto gaminio viršų apklijuojame mozaikos detalėmis pasitelkę fantaziją, naudodami PVA klijus. Gražiau atrodys, jei plyteles dėliosite su tarpeliais, o ne priglaudę vieną prie kitos. Būtinai leiskite išdžiūti.

5. Toliau jums reikės tarpelių užpildo. Jo taip pat galima nusipirkti kartu su mozaika, tačiau galima naudoti ir statybininkų naudojamą plytelių tarpų užpildą. Pagal instrukciją pasigaminę reikiamos konsistencijos košelę, ja tiesiog įtriname visus tarpelius tarp mozaikos detalių.

6. Gerai užpildę tarpelius, nubraukiame likusią košę ir su skudurėliu kruopščiai nuvalome mozaiką. Iš karto gražiai nuvalyti nepavyks, reikia leisti šiek tiek padžiūti, o tada su drėgnu skudurėliu vėl valyti mozaiką. Paviršių valykite tol, kol jis bus visiškai švarus. Kai viskas gerai išdžiūsta, mozaikos paviršių galima nulakuoti, nors to daryti nebūtina.

Štai mozaika ir baigta.

Laura AUGUSTAITIENĖ

Autorės nuotraukos.

Nr. 14 (18), 2013 m. balandžio 6–12 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE