Pagrindinis > Toli - arti > Istorijos pėdsakais > Suvalkijos litvakų keliais: Virginijos salų gubernatorius – iš Pajevonio

Suvalkijos litvakų keliais: Virginijos salų gubernatorius – iš Pajevonio

Izraelyje gyvenantis Vilkaviškio garbės pilietis Ralph Salinger, tyrinėdamas savo giminės sąsajas su Suvalkija, surado garsų giminaitį, kuris JAV prezidento Dž. Kenedžio laikais buvo Virginijos (Hargelių) salų gubernatoriumi. Ralph Salinger rašo: ,,Suradau Esteros Rosen iš Hergelių salų prosenelės Sandra Boak Grace mirties liudijimą.

Esteros tėvas buvo Hirschas Rausukas ir Geta Freeman iš Vilkaviškio. Dabar aš tikrai žinau, kad Paiewonski šeima yra susijusi su Rausuk šeima ir vilkaviškiečiais Salingers. Hirschas buvo mano prosenelio Velvile Rausuk brolis ir prosenelis Esther Wolf (Rausuk Brody) dėdė. Dabar turiu nustatęs apie 10 brolių ir seserų, visus Yekoshmia (Osier) Chayim ir Hilda Rauzuk vaikus.“ „Tai bent mažas pasaulis!“ – baigęs giminės tyrimus šūktelėjo Ralph Salinger.

Hergelių salos – Karibų rojus. Prieš 400 metų salas kolonizavo danai. Pirmojo pasaulinio karo metais jas nupirko JAV, nes baiminosi, jog salas nupirkę vokiečiai JAV pašonėje neįsirengtų karinės bazės. Tik už 25 milijonus dolerių įsigijo teritorijas savo išskirtine gamta prilyginamas rojui. Apie 16 % gyventojų baltaodžiai, likę ir žydų palikuonių. Sinagoga išlikusi nuo 1833 metų. Pirmieji iš Danijos atkilę žydai susimaišė su vietiniais. Dauguma dabartinių sinagogos lankytojų, persikėlėjai iš Amerikos. Iš jų, matyt, kilęs ir žydas gubernatorius keista Paiewonski pavarde.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE