Pagrindinis > Naujienos > Galima gyventi kitaip: be patyčių, smurto!

Galima gyventi kitaip: be patyčių, smurto!

Kovo 23–29 d. Lietuvoje vyksta „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2015“. Šią akciją jau šeštąjį kartą inicijavo emocinės paramos tarnyba vaikams ir paaugliams – Vaikų linija. Palaikydami iniciatyvą kartu stabdyti patyčias šiemet kvietė ir žinomi Lietuvos žmonės dalindamiesi savo patirtimi ir mintimis. Lietuvos mokinių parlamentas bei Lietuvos moksleivių sąjunga kviečia visų mokyklų bendruomenes pasirašyti peticiją „Patyčioms mokyklose – NE!“. 

Prie šios gražios ir svarbios iniciatyvos prisijungė dauguma Lietuvos mokyklų. Marijampolės savivaldybėje užsiregistravo ir įvairius renginius organizavo 29 ugdymo įstaigos.

Veiksmo savaitės metu vyko įvairios diskusijos, pokalbiai, vaidinimai, filmų peržiūros, darbelių gamyba, piešinių ir nuotraukų konkursai, buvo skaitomos paskaitėlės, ruošiama padalomoji medžiaga ne tik mokiniams, bet ir jų tėvams. Pedagogai vykdė švietėjišką veiklą, kūrė saugesnę aplinką mokykloje. Visiems penktokams buvo išdalintos kortelės su garsių žmonių vaikystės nuotraukomis ir mintimis apie patyčias. Jas išleido ir mokykloms dovanojo Vaikų linija. Pagrindines veiklas ugdymo įstaigose planavo, inicijavo bei įgyvendino mokyklų socialiniai pedagogai, padedami psichologų, klasių auklėtojų, mokinių tarybų, tėvelių. Keturių mokyklų bendruomenės susivienijo ir, susirinkę „Šaltinio“ pagrindinėje mokykloje, koncertavo bei dalijosi pozityvia patirtimi, vykdė veiklą kūrybinėse dirbtuvėse. Mokolų pagrindinėje mokykloje lankėsi pramogų pasaulio atstovė Simona Nainė. Dainininkė su mokiniais diskutavo apie patyčias, dalijosi savo patirtimi, vaikystės, paauglystės išgyvenimais.

Ši savaitė – lyg simbolis ir priminimas, kad gyventi galima kitaip, be patyčių, smurto. Šią nuostatą nuolat mokyklose skiepija socialiniai pedagogai, į kuriuos mokiniai dažnai kreipiasi dėl įvairių jiems iškilusių sunkumų – nesutarimų bei konfliktų su draugais, tėvais ar mokytojais, dėl sunkumų moksluose, patiriamos prievartos, kai jaučiasi vieniši ar nemylimi. Pagalbos iš socialinių pedagogų mokiniai laukia ir dėl įvairių kitų rūpesčių, kuriuos sunku laikyti savyje, o artimam pasakyti nedrąsu. Mes visi kartu ir kiekvienas atskirai galime prisidėti, kad patyčių ir smurto būtų mažiau.

Indrė APUOKIENĖ

Mokolų pagrindinės mokyklos
vyr. socialinė pedagogė,
Marijampolės sav. socialinių pedagogų metodinio būrelio pirmininkė

Puošiame draugystės medį. Draugystės medis. Svečiuose S. Nainė. S. Nainė kalba apie patyčias. Kūrybinės dirbtuvės. Kūrybinės dirbtuvės. Kūrybinės dirbtuvės. Kuriame draugystės kiaušinius (2) Kuriame draugystės kiaušinius. Draugystės kiaušiniai - draugiški mokiniai. Draugystės kiaušiniai - draugiški mokiniai. Draugystės kiaušiniai - draugiški mokiniai. jquery photo viewerby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE