Pagrindinis > Kitos temos > Iš riešutų rojaus – geros žinios!

Iš riešutų rojaus – geros žinios!

Jeigu kas nors jau pradeda gailėtis pamažu besitraukiančios vasaros, tai Meškučiuose gyvenantis sodininkas Algirdas JUŠINSKAS tik trina rankomis: besiartinantis ruduo žada puikų riešutų derlių – tokį, kokio galbūt niekada nėra turėjęs. 

Trijų hektarų ploto sodas užaugo

Kas šiandien patikėtų, kad toje vietoje, kur akį džiugina didžiulis sodas, užimantis net 3 hektarus, anksčiau buvusi tik daržams ar pasėliams skirta žemė. A. Jušinsko svajonė, pridėjus atkaklumą, daugybę žinių bei neįtikėtiną darbštumą tą lauką pavertė unikaliu sodu, kuriame dominuoja… graikiniai riešutmedžiai.

Metai bėgo, anksčiausiai sodinti medžiai suaugo, suvešėjo, o sodininkas vis nesustojo: pats iš atrinktų sėklų daigino sodinukus, jais vis naujas lauko vietas užsodindavo. Taigi šiandien rezultatas išties įspūdingas.

Sodinukai šiemet itin gražūs, gyvybingi

A. Jušinskas šalia graikinių riešutmedžių ėmė sodinti ir lazdyno riešutmedžius, ir vynuoges, ir visų jų sodinukus dauginti. Taip dabar tą milžinišką sodą galimą matyti įvairiais rakursais, tarp kurių puikiai įsikomponuoja kokybiškų sodinukų plotai. Visi, kas yra įsigiję iš A. Jušinsko sodinukų (ar graikinių riešutmedžių, ar lazdyno, ar vynuogių) džiaugiasi ne tik puikiais augalais, gana greitu jų vedimu, bet ir itin aukštos kokybės vaisiais (pavyzdžiui, graikiniai riešutai išauga dideli, būna gero skonio, o kiautas nesunkiai pašalinamas).

Kaip minėta, šie metai A. Jušinsko sodui labai palankūs. Ne tik didieji medžiai, bet ir sodinukai kaip niekad gražūs, gyvybingi. Pasak sodininko, nešalta praėjusi žiema, buvusi drėgna, šilta vasara, matyt, augalams labai tiko.

Riešutų derlius bus gausus

Jau dabar galima skaičiuoti būsimą sodo derlių. Graikiniai riešutai tiesiog kibte apkibę medžius. Vaisiai itin dideli (2 riešutai svėrė 100 gramų!) jau dabar, o juk visiškai subrendę jie bus tik rugsėjo mėnesį! Ir bus šiemet graikinių riešutų tikrai daug (anot sodo šeimininko, graikiniai riešutmedžiai visuomet gerai dera, tačiau kas treji metai – itin gausiai) – A. Jušinskas spėja, kad net apie 1500 kg pririnks. Kam jų tiek daug? „Graikiniai riešutai – ateities duona“, – vis kartoja savo mėgstamą frazę sodininkas, kuris nepailsdamas gali pasakoti, kur galima panaudoti graikinius riešutus ir kokia nepaprasta jų nauda žmogaus organizmui. Lazdyno riešutų derliaus laukia gerokai kuklesnio – pririnkti numato 200–300 kg riešutų.

Daugiau apie A. Jušinsko graikinių riešutmedžių sodą skaitykite ČIA

Apie graikinių riešutmedžių auginimą ir priežiūrą ČIA

Apie Jušinskų sodybą ČIA

Autorės nuotraukos.

P.S. Su Algirdu Jušinsku galite susiekti telefonu. Nr: +370 615 12427.

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE