Pagrindinis > Naujienos > Ką būtina žinoti apie sunkiosios technikos turbinas?

Ką būtina žinoti apie sunkiosios technikos turbinas?

Tiek lengvojo automobilio, tiek sunkiosios pramoninės technikos ir transporto priemonių turbokompresorius yra viena iš svarbiausių variklio dalių. Specialistai ir mechanikai jo priežiūrai skatina skirti daugiau dėmesio. Plačiau pasakojame apie turbinos atliekamą funkciją, dažniausius gedimus ir patį remontą – kada ir į ką atkreipti dėmesį, kad nebūtų per vėlu?

Svarbiausia – laiku sureaguoti

 Žemės ūkio ir statybos agregatai, krovininis ir vandens transportas – visa tai yra vadinamoji sunkioji technika. Gali atrodyti, kad visų transporto priemonių variklių veikimo principas yra panašus. Vis dėlto sunkiajai technikai naudojami šiek tiek kitokie, galingesni varikliai. Jų gedimai dažnai yra rimtesni, o turbinų remontas – sudėtingesnis ir gerokai brangesnis.

Kreiptis į remonto meistrus vertėtų vos pastebėjus įtartinų pokyčių, neįprastą variklio veikimą. Apie gedimus gali sufleruoti ne tik iš duslintuvo besiveržiantys juodi, balti ar melsvi dūmai, bet ir specifiniai garsai, padidėjęs sunaudotų tepalų kiekis ar išaugusios kuro sąnaudos. Nereikėtų ignoruoti nei vieno iš šių įtarimą keliančių ir variklio funkcionalumą mažinančių gedimo požymių. Laiku sureagavus, galima sutvarkyti visas problemas.

Kokią funkciją atlieka variklio turbina?

Turbina, kitaip žinoma kaip turbokompresorius, susideda iš dviejų dalių – kompresoriaus ir pačios turbinos. Ji varoma aukštos temperatūros išmetamosiomis dujomis. Veikdama turbina suka kompresorių. Sunkiosios technikos dyzeliniuose varikliuose esančių turbinų funkcija yra tokia pati kaip ir lengvuosiuose automobiliuose: ji leidžia technikai veikti galingiau ir ekonomiškiau, taupant kurą. Vis dėlto, ši variklio dalis sunkiojoje pramoninėje technikoje yra viena iš labiausiai pažeidžiamų. Ji įvardijama kaip dažniausia gedimų priežastis. Priklausomai nuo problemų kilmės ir pobūdžio, turbinų remontas gali būti skubus arba neskubus, brangus arba kainuojantis palyginti nedaug.

  • Viena iš dažniausių gedimo priežasčių – turbinos velenėlio perkaitimas. Taip gali nutikti dėl netinkamų tepalų, jų nepakeitimo naujais, prastos kokybės kuro naudojimo.
  • Kita dažnai pasitaikanti priežastis – korpuso įtrūkimai. Dėl jų variklis ima skleisti duslų garsą. Be to, ženkliai padidėja sunaudojamos alyvos kiekis.
  • Turbinos gedimo priežastimi dažnai gali tapti ir sudilusios ašelės. Tai taip pat nutinka dėl su tepalais susijusių trukdžių. Šiuo atveju į turbinos menteles patekę pašaliniai objektai užteršia nubėgimo vamzdį.

Sunkiosios technikos variklio turbinų remontas gali būti reikalingas ir dėl paties vairuotojo neatidumo. Norint kuo ilgiau išlaikyti efektyvų šios variklio dalies veikimą, labai svarbu kaskart leisti jai tinkamai sustoti, neskubėti užgesinti variklio. Taip pat reikėtų vengti staigiai stabdyti. Be to, svarbu reguliariai keisti ne tik alyvą, bet ir filtrus. Tik reguliari variklio priežiūra ir atidumas padės užtikrinti priemonės ilgaamžiškumą.

Turbinos remonto ypatumai

Pirmiausia atvykus į autoservisą ar iškvietus mechaninę pagalbą atliekama turbinos diagnostika. Jos metu nustatoma tiksli problemos vieta, disfunkcija ir pagrindinė turbinos gedimo priežastis. Automechanikai privalo patikrinti ir visą variklį – jo veikimo sutrikimai taip pat gali būti turbinos gedimo priežastis. Tuomet sugedusios ar sudilusios dalys pakeičiamos, o pati turbina išvaloma, pašalinant visas nuosėdas.

Vertėtų akcentuoti, kad turbinų remontas reikalauja laiko. Ne visada užtenka ją restauruoti ar tiesiog pakeisti nauja. Turbokompresoriaus gedimas taip pat gali sufleruoti ir apie kitas sunkiasvorės technikos dalių problemas. Tad vos pastebėjus vieną ar kitą variklio turbinos gedimo simptomą, rekomenduojama kreiptis tiesiai į profesionalius sunkiosios pramoninės technikos mechanikus ir industrinių dyzelinių variklių specialistus.

Tinkamai rūpinantis sunkiasvore pramonine technika, galima prailginti jos naudojimo laikotarpį, sumažinti detalių dilimą ir pagerinti viso agregato veikimą. Svarbiausia – neignoruoti galimų turbinos gedimo simptomų ir kreiptis tik į patyrusius, kompetentingus meistrus.

Komentaras “Ką būtina žinoti apie sunkiosios technikos turbinas?

  1. Ne kiekvienas zmogus pries perkant sunkiaja technika gauna tokios naudingos informacijos, as asmeniskai, kai pirkau ekskavatoriu nezinojau siu dalyku, tik laikui einant zmogus pradeda gilintis tokiais dalykais, taigi manau tokio pobudzio informacija turetu buti zmogui lengvai pasiekiama

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE