Pagrindinis > Naujienos > Marijampolė pripažinta kaip „Draugiška jaunimui savivaldybė“

Marijampolė pripažinta kaip „Draugiška jaunimui savivaldybė“

Lapkričio 23-ąją Socialinės apsaugos ir darbo ministerija įteikė apdovanojimus draugiškoms jaunimui savivaldybėms ir verslo įmonėms, savo pavyzdžiu rodančioms, kaip viešojo ir privataus sektoriaus atstovai jau dabar prisideda prie jaunimo situacijos gerinimo Lietuvoje.

Apdovanojimas nominacijoje „Draugiška jaunimui savivaldybė“ įteiktas ir Marijampolės savivaldybei, kurį nuvyko atsiimti Marijampolės savivaldybės administracijos Jaunimo reikalų koordinatorė Loreta Rutkauskienė ir Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Romualdas Makauskas. Tokia nominacija taip pat įteikta Vilniaus ir Kauno miestų, Pakruojo, Akmenės, Lazdijų rajonų bei Druskininkų savivaldybėms. Šis apdovanojimas įrodo, kad šiose savivaldybėse daug dirbama su jaunimu, vykdomi įvairūs projektai, skatinamas jaunimo verslumas ir savanorystė, formalus ir neformalus švietimas, bendradarbiaujama su užsienio šalimis, įgyvendinamos kitos jaunimui draugišką aplinką kuriančios iniciatyvos.

Nominacijoje „Draugiškas jaunimui verslas“ apdovanotos ir įmonės: elektroninės komercijos sprendimų paslaugas teikianti „Adeo Web“, ledų gamintoja „Art Glacio“, informacinių technologijų paslaugų bendrovė „CSC Baltic“, bankas „Swedbank“, audito ir mokesčių konsultacijų bendrovės „Ernst & Young Baltic“ bei „PricewaterhouseCoopers“ ir kelionių organizatorius „TravelDeals LT“ (Makalius). Įmonėse vykdomos įvairios veiklos, orientuotos į jaunimo poreikius, ugdoma lyderystė, skatinama savanorystė, suteikiamos praktikos galimybės, bendradarbiaujama su bendruomene bei kitais būdais kuriama jaunimui draugiška aplinka.

Beveik visose Lietuvos savivaldybėse jaunimas (14–29 m.) sudaro apie 20 procentų visų gyventojų skaičiaus. Vis dėlto, didžioji jaunimo dalis – moksleiviai, kurie, baigę mokyklas, išvažiuoja į didžiuosius miestus arba emigruoja iš Lietuvos. Jaunimo politikos infrastruktūra išvystyta regionuose, tačiau pastebima, kad dėl savivaldybių autonomijos principo – gana netolygiai. Savivaldybių jaunimo reikalų koordinatoriai, savivaldybių jaunimo reikalų tarybos, atvirieji jaunimo centrai ir erdvės, jaunimo informavimo ir konsultavimo taškai, jaunimo darbo centrai: šios institucijos ir jų atstovai yra atsakingi už tai, kad jaunimo politika būtų kryptingai įgyvendinama ir koordinuojama.

Viešųjų ryšių tarnyba

Marijampolės savivaldybės administracijos nuotrauka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE