Pagrindinis > Namai > Būstas > Reguliuojamo aukščio stalai: ar juos rinktis išties verta?

Reguliuojamo aukščio stalai: ar juos rinktis išties verta?

Žmogus sutvertas judėti, o ilgas sėdėjimas prie kompiuterių ekranų – gana žalingas. Daug laiko praleidžiant sėdint, didėja nutukimo, diabeto, širdies ir kraujagyslių ligų ir kitų susirgimų rizika. Žinoma, sėdėjimo neišvengsime, ypač biuruose, tačiau visą organizmą neigiamai veikiančius jo padarinius tikrai galime sumažinti. Viena iš alternatyvų – rinktis stovimus stalus.

Pakeitę padėtį iš sėdimos į stovimą, tampame darbingesni, energingesni, pagerėja nuotaika, dėmesio koncentracija, lengviau generuoti idėjas.

Reguliuojamo aukščio stalai padeda išlaikyti taisyklingą laikyseną: juos galima sureguliuoti pagal kiekvieno darbuotojo ūgį.

Darbo dieną nuolat keisdami padėtį iš sėdimos į stovimą, dienos pabaigoje jausitės mažiau pavargę.

Reguliuojamo aukščio stalų nauda

1. Sumažėja širdies ligų rizika. Ilgai sėdint neigiamai paveikiama širdies ir kraujagyslių sistema: mažėja didelio tankio lipoproteinų lygis, todėl didėja infarkto rizika.

2. Užtikrinama gera raumenų būklė. Stovint įdarbinami stuburas ir kojos, todėl raumenys išlieka elastingi.

3. Stovimi stalai nuo įtampos saugo nugarą, kulkšnis ir kelius.

4. Stovint net iki 20 proc. padidėja smegenų aktyvumas.

5. Lėtinių ligų prevencija: kaip minėta, stovimas stalas gali užkirsti kelią nugaros skausmui, širdies ir kraujagyslių ligoms, diabetui.

6. Mažiau veltui iššvaistyto laiko: reguliuojamo aukščio stalai darbo efektyvumą padidina mažiausiai 10 proc. Be to, jei skaičiuotume ir laiką, kurį darbuotojai sugaišta lankydamiesi pas gydytojus dėl ilgo sėdėjimo sukeltų padarinių, rezultatai būtų dar geresni.

7. Pagerina komunikaciją. Misūrio universiteto elgesio tyrinėtojų tyrime buvo atskleista, kad žmonės stovėdami bendrauja daug sklandžiau. Bendraujant stovint pastebimi netgi balso pokyčiai: jis tampa dinamiškesnis, įtikinamesnis, o tai didina tiek susitikimų, tiek skambučių našumą.

8. Didesnė motyvacija. Jei darbuotojas jaučiasi sveikesnis, jis sugeneruoja daugiau idėjų, sparčiau jas įgyvendina, greičiau pasiekia tikslą ir tuo pačiu jaučiasi labiau motyvuotas.

Svorio numesti reguliuojamo aukščio stalas nepadės

Dar vieni tyrėjai bandė atsakyti į klausimą, ar stovimi stalai padeda išvengti svorio augimo ir numesti nereikalingus kilogramus. Paskaičiuota, kad:

  • Sėdint (pavyzdžiui, žiūrint televizorių ar dirbant kompiuteriu) per valandą sudeginama 80 kcal.
  • Stovint per valandą sudeginama apie 88 kcal.
  • Vaikštant per valandą sudega 210 kcal.

Taigi, nors tyrimas atskleidė, kad reguliuojamo aukščio biuro stalai tikriausiai nepadės numesti svorio ar išvengti jo augimo, tačiau kiti jų privalumai – nenuginčijami.

Kada verta rinktis reguliuojamo aukščio stalą?

Vienareikšmiškai teigti, kad reguliuojamo aukščio stalas tinka visais atvejais, tikrai negalime. Jis tinka biurų darbuotojams, taip pat iš namų dirbantiems žmonėms. Tačiau užduotys, kurioms atlikti reikia pasitelkti smulkiosios motorikos įgūdžius, preciziškiau atliekamos sėdint. Taigi jei dirbti tenka atsisėdus, dar nereiškia, kad reguliuojamo aukščio stalas tiks be išimties.

Kaip taisyklingai pradėti naudotis reguliuojamo aukščio stalu?

Atminkite, kad įpročius reikia keisti po truputį. Pavyzdžiui, jei iki šiol visą darbo dieną praleidote sėdėdami, įsigiję reguliuojamo aukščio stalą visų darbo valandų neturėtumėte praleisti stovėdami. Dramatiški pokyčiai ir netaisyklinga stovima padėtis gali sukelti nugaros, kojų ir pėdų skausmą. Stovint svarbu tarp sulenktų alkūnių išlaikyti 90 laipsnių kampą, atpalaiduoti pečius ir galvą, pėdas laikyti pečių plotyje. Geriausia pirmąsias dienas stovint per visą dieną padirbėti po 30–60 min., palaipsniui trukmę ilginant, bet ne daugiau kaip 15 min. per valandą.

Visus patarimus, kaip taisyklingai naudotis reguliuojamo aukščio stalu, galite pamatyti „Narbutas Lietuva“ sukurtame vaizdo įraše.

Sekant laiką nepatariama naudoti ir laikmačio, pranešančio, kada jau metas prisėsti: tai gali blaškyti dėmesį, trukdyti susikaupti, pakenkti efektyvumui ir kūrybiškumui.

Geriausia eksperimentuoti pasirenkant skirtingus darbo sėdint ir stovint intervalus arba tiesiog įsiklausyti į organizmo siunčiamus signalus: pats kūnas padiktuos, kada metas keisti padėtį.

Jeigu norite išbandyti reguliuojamo aukščio stalus, įvertinti jų funkcionalumą, lauksime jūsų Narbuto salonuose! Jų adresus rasite čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE